МОЗ здійснив перерозподіл вакцин проти кору в області з найбільшою потребою

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Спалах кору Україні триває. МОЗ здійснює перерозподіл вакцин проти кору в регіони, які найбільше потребують вакцин КПК.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 4-й тиждень 2018 року на кір захворіли 866 людей (292 дорослих і 574 дітей). Це на 7% більше, ніж попереднього тижня.

Всього впродовж чотирьох тижнів 2018 року на кір захворіли 2933 людини – 996 дорослих і 1937 дітей. Госпіталізовано 1966 людей, серед яких 1230 – діти. Лабораторно підтверджений діагноз у 312 людей. Нових летальних випадків не зареєстровано. Найбільше людей захворіли в Івано-Франківській (645 випадків), Одеській (468), Закарпатській (460), Чернівецькій (363), Львівській (237) областях. Найменша кількість випадків захворювання – у Харківській, Рівненський, Луганській, Сумській (по 2 випадки), Житомирській (8), Волинській (9), Черкаській (9) областях. Не зафіксовані випадки захворювання цього року у Чернігівській області.

«У зв’язку з активною плановою та додатковою вакцинацією проти кору, що триває з 2017 року, у деяких областях виникла потреба у додатковій кількості вакцин КПК. Міністерство охорони здоров’я здійснило терміновий перерозподіл вакцини у регіони з найбільшою потребою. Дякуємо областям, які віднайшли можливість допомогти іншим регіонам. Вакцини будуть поставлені в регіони у максимально стислі терміни», – зазначив Володимир Курпіта, переможець відкритого конкурсу на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Минулого тижня розпочато перерозподіл вакцин до Закарпатської, Київської, Одеської, Миколаївської, Чернівецької, Івано-Франківської та Кіровоградської областей. Нагадаємо, що минулого тижня Закарпатська область отримала 8000 доз вакцин у вигляді гуманітарної допомоги від Уряду Угорщини.

Рівень планової вакцинації проти кору в Україні протягом 2017 року зріс більше, ніж удвічі у порівнянні з 2016 роком. За 12 місяців 2017 року по всій Україні згідно з календарем щеплень було вакциновано 93,3% дітей першою дозою вакцини (в 1 рік) і 90,7% дітей другою дозою (у 6 років). Для порівняння, у 2016 році менше половини українських дітей були вакциновані проти кору за графіком – 45,5% дітей віком 1 рік та 32,1% дітей віком 6 років.

Саме низький рівень вакцинації протягом останніх років став причиною спалаху кору в Україні. Для створення колективного імунітету та подолання кору 95-98% дітей та дорослих мають бути захищені щепленнями. Наразі Україна наблизилась до цієї цифри у плановій вакцинації.

Нагадаємо, що з серпня 2017 працює оперативний штаб МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні (Наказ МОЗ України від 05.07.2017 № 763). І з вересня в Україні тривають заходи з посиленої вакцинації проти кору (Наказ МОЗ від 11.09.2017 № 1082 «Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Україні») – коли планова імунізація поєднується з активним залученням батьків з дітьми, які з різних причин не отримали щеплення у попередні роки.

Станом на 25 січня 2018 року, в рамках посиленої імунізації було провакциновано 70% дітей,

які свого часу пропустили першу дозу вакцини КПК, та 76% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу вакцини. Попит на вакцини зростає. Залишок вакцин на початок минулого тижня загалом по Україні становив близько 300 тисяч доз. Наступна партія вакцини проти кору очікується у квітні 2018 року.

В Україні проти кору використовується комбінована вакцина КПК Пріорикс виробництва GSK, Бельгія. КПК забезпечує імунітет проти трьох інфекційних захворювань: кору, краснухи, паротиту. Вона якісна, ефективна та безпечна і надається державою безоплатно.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]