МВФ попереджає, що Україна не зможе оговтатися від кризи до 2024 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міжнародний валютний фонд попередив, що відновлення України після спаду, викликаного пандемією коронавірусу, може зайняти 4 роки після затвердження на цьому тижні макрофінансової допомоги від валютного фонду обсягом $5 млрд, передає Bloomberg.

«Згідно з базовими показниками, темпи економічного зростання, за прогнозами, будуть рости лише поступово в майбутні роки, до 4%, завдяки певному прогрес у проведенні структурних реформ», – заявив у четвер МВФ.

«Очікується, що обсяг виробництва досягне докризового рівня лише до 2023-24 років», – зазначено в повідомленні.

Причиною цього МВФ називає стійкі ризики, пов'язані з CОVID-19, обмеженим бюджетом і слабким споживчим попитом, зазначає Mind.ua. Фонд прогнозує відновлення ВВП на 1,1% в 2021 році після прогнозованого скорочення на 8,2% в цьому році. І це не зважаючи на фінансування МВФ для підтримки антикризових заходів, а також попри розблокування додаткового мільярда доларів допомоги від Світового банку і 1,2 млрд євро від Євросоюзу.

Підкреслюючи глибший, ніж очікувалося, економічний спад і його наслідки, НБУ скоротив процентні ставки в четвер на 2 п.п. до найнижчого рівня за часів незалежності України з 1991 року.

Перший огляд програми МВФ заплановано на вересень, згідно з меморандумом, підписаним між двома сторонами.

Україна має отримати в цьому році $3,5 млрд з кредиту, однак за вимогами МВФ, уряд для цього має активізувати зусилля по боротьбі з корупцією. Він також повинен працювати над тим, щоб повернути гроші із збанкрутілих банків і притягнути їх колишніх акціонерів до відповідальності. Найбільш помітним є Приватбанк, найбільший в країні, чий екс-власник-мільярдер Ігор Коломойський прагнув повернути його назад у приватну власність.

«Попри деякі початкові успіхи в рамках недавніх програм, підтримуваних МВФ, реформи все частіше стикалися з опором з боку зацікавлених кіл, а судові рішення підривали хід реформ, особливо в боротьбі з корупцією і реформами фінансового сектору», – заявили в МВФ.

«В результаті інвестиції, і особливо прямі іноземні інвестиції, як і раніше, стримуються складним бізнес-кліматом», – стверджує кредитор.

Нагадаємо, МВФ опублікував меморандум про співпрацю з Україною, у якому йдеться про умови партнерства за ухваленою програмою stand-by обсягом $5 млрд.

Між тим у Мінфіні розповіли, як Україна буде боротися з корупцією на вимогу МВФ.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку
16:16
Чим загрожує Україні атака на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]