Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Німецький регулятор вимагає створення компанії-оператора газогону "Північний потік-2" відповідно до законодавства ФРН, передає Deutsche Welle.

Німецький регулятор тимчасово призупинив процедуру сертифікації газогону "Північний потік-2". Для її відновлення необхідно створення компанії-оператора газогону відповідно до законодавства Німеччини, повідомило у вівторок, 16 листопада, Федеральне агентство з мереж (BundesNetzAgentur, BNetzA).

Оператор має передати активи німцям

Як зазначається в заяві, процес сертифікації відновиться, коли німецькій дочірній компанії будуть передані основні активи і кадрові ресурси оператора газогону Nord Stream-2 AG, який є дочірньою компанією російського газового монополіста "Газпром" і базується в швейцарському місті Цуг. Тоді регулятор зможе перевірити новонаведені документи.

"Коли ці вимоги будуть виконані, Федеральне агентство з мереж зможе продовжити розгляд протягом того часу, що залишиться від передбаченого законом чотиримісячного терміну, підготувати проєкт рішення і відповідно до законодавства про внутрішній ринок направити його Європейській комісії для коментаря", - йдеться в заяві.

Регулятор вже проінформував про це рішення міністерство економіки та енергетики Німеччини, Єврокомісію та учасників процедури.

Україну допустили до сертифікації "Північного потоку-2"

Нагадаємо, що німецький регулятор задовольнив заявки України на участь у сертифікації оператора компанії Nord Stream-2 AG. До процесу залучені національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та "Оператор газотранспортної системи (ГТС) України". Водночас Україна матиме "право давати оцінку", але не матиме "права вето".

В українських компаніях стверджують що газогін не відповідає низці вимог європейського законодавства: його оператор знаходиться в залежності від "Газпрому", а до транспортування газу через "Північний потік-2" не забезпечений доступ інших замовників на всій протяжності газопроводу (від початкової точки в Росії до кінцевої в Німеччині). Там також переконані, що проєкт загрожує національній безпеці України, прагне обійти закони Європейського Союзу, послаблює енергетичну безпеку Європи, підсилить домінуюче становище "Газпрому" та завдасть удару по конкуренції на європейських ринках. 

Нагадаємо, що 10 вересня "Газпром" оголосив про завершення будівництва "Північного потоку-2". Згодом у Німеччині розпочали процес сертифікації газогону. "Нафтогаз" і Оператор ГТС України попросили долучити їх до процесу. Німецьке законодавство передбачає допуск до сертифікації третіх сторін, інтереси яких рішення регулятора "зачепить значною мірою". Так, до процесу долучена польська нафтогазова компанія PGNiG та її німецький дочірній трейдер PGNiG Supply & Trading.

 

У Польщі, як і в Україні розцінюють "Північний потік-2" як геополітичний проєкт, що несе політичну та економічну загрозу. Водночас у німецькому уряді наголошують, що виступають за збереження за Україною статусу транзитера російського газу до Європи й не дозволять Росії використовувати газ як зброю.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]