На Чернігівщині господар вирощує у теплиці-термосі банани та апельсини

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Мешканець села Прогрес, що на Острожчині, Анатолій Третяк понад десять років вирощує вдома тропічні фрукти. Апельсини, банани, ананаси, лимони та мандарини щедро плодоносять у незвичному для них кліматі.

Для вирощування тропічних фруктів пан Анатолій збудував спеціальну теплицю-термос, пише місцеве видання Район. У ній підтримується необхідний для теплолюбних рослин температурний режим.

Теплиця знаходиться в землі на глибині до трьох метрів, з усіх боків утеплена пінопластом. Якщо, приміром, на вулиці до 5 градусів морозу, то в теплиці навіть без обігріву тримається температура +5°С.

Сонячне проміння потрапляє до рослин через прозорий дах конструкції.

Ширина такої теплиці, за словами пана Анатолія, має бути не більше 5 метрів, а довжина – будь-яка. озташовувати конструкцію потрібно із заходу на схід, щоб упродовж усього дня у ній було сонце.

 

Господар радить запастися терпінням. Адже один лимон дозріває за 7–10 місяців, хоча і плодоносить цілий рік. Апельсини дозрівають за рік. Ананасу потрібно аж два роки, щоб вирости. Усі рослини потребують ще й бережного догляду. Найменш вибагливими є банани: все, що їм потрібно, – це комфортна температура. Інша справа – лимони: фрукти дуже ніжні і вразливі до різних хвороб.

Багато хто намагався виростити вдома лимони з кісточки, але мало у кого це виходило. Чому так, ми запитали у професіонала.

– Для цього фрукту потрібно зчіплювати з тим, що плодоносив, бо інакше 15 років можете чекати на врожай. Мої лимони починають цвісти в перший же рік, адже я їх розмножую з гілочки. Важливо знати, що лимону, апельсину, мандарину можна дозволяти плодоносити, коли вже сформоване дерево і на ньому є 40–50 листків. Тоді можна залишити 1–2 фрукти. А ще рослину потрібно вчасно обрізати, щоб щедріше родила, – зауважує садівник.

Фрукти сім`я Третяків вирощує і для себе, і на продаж. Заморські делікатеси, виведені вдома, охоче купують. Адже ціна ринкова, а якість – стовідсоткова. У догляді за рослинами Анатолій не використовує хімікатів, лише природні добрива: курячий послід, рибна юшка, багата на фосфор. Улітку чоловік робить закваску з лободи та кропиви.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com