На Чернігівщині господар вирощує у теплиці-термосі банани та апельсини

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Мешканець села Прогрес, що на Острожчині, Анатолій Третяк понад десять років вирощує вдома тропічні фрукти. Апельсини, банани, ананаси, лимони та мандарини щедро плодоносять у незвичному для них кліматі.

Для вирощування тропічних фруктів пан Анатолій збудував спеціальну теплицю-термос, пише місцеве видання Район. У ній підтримується необхідний для теплолюбних рослин температурний режим.

Теплиця знаходиться в землі на глибині до трьох метрів, з усіх боків утеплена пінопластом. Якщо, приміром, на вулиці до 5 градусів морозу, то в теплиці навіть без обігріву тримається температура +5°С.

Сонячне проміння потрапляє до рослин через прозорий дах конструкції.

Ширина такої теплиці, за словами пана Анатолія, має бути не більше 5 метрів, а довжина – будь-яка. озташовувати конструкцію потрібно із заходу на схід, щоб упродовж усього дня у ній було сонце.

 

Господар радить запастися терпінням. Адже один лимон дозріває за 7–10 місяців, хоча і плодоносить цілий рік. Апельсини дозрівають за рік. Ананасу потрібно аж два роки, щоб вирости. Усі рослини потребують ще й бережного догляду. Найменш вибагливими є банани: все, що їм потрібно, – це комфортна температура. Інша справа – лимони: фрукти дуже ніжні і вразливі до різних хвороб.

Багато хто намагався виростити вдома лимони з кісточки, але мало у кого це виходило. Чому так, ми запитали у професіонала.

– Для цього фрукту потрібно зчіплювати з тим, що плодоносив, бо інакше 15 років можете чекати на врожай. Мої лимони починають цвісти в перший же рік, адже я їх розмножую з гілочки. Важливо знати, що лимону, апельсину, мандарину можна дозволяти плодоносити, коли вже сформоване дерево і на ньому є 40–50 листків. Тоді можна залишити 1–2 фрукти. А ще рослину потрібно вчасно обрізати, щоб щедріше родила, – зауважує садівник.

Фрукти сім`я Третяків вирощує і для себе, і на продаж. Заморські делікатеси, виведені вдома, охоче купують. Адже ціна ринкова, а якість – стовідсоткова. У догляді за рослинами Анатолій не використовує хімікатів, лише природні добрива: курячий послід, рибна юшка, багата на фосфор. Улітку чоловік робить закваску з лободи та кропиви.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]