На Одещині прикордонники вкотре посприяли озброєним браконьєрам, які напали на співробітника заповідника

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Одеській області озброєні браконьєри напали на співробітника національного природного парку «Тузловські лимани».

Про це 30 грудня в Facebook повідомила директорка заповідника Ірина Вихристюк.

Жінка розповіла наступне:

"В суботу, 29 грудня 2018 року на території національного природного парку «Тузлівські лимани» здійснено черговий зухвалий напад на працівника Парку. Після того, як він намагався попередити злочин і зафіксував порушників, вони наставили йому рушницю в обличчя, після чого забрали телефон на якому були їх фото з прив’язкою до місцевості.

Хвороба під назвою «полювання», яка формується під впливом азарту і жаги крові, застилає розум і совість та штовхає людей на злочини! 
Мисливських ресурсів (а це живі створіння) майже не залишилось на територіях мисливських угідь. Тому, вони завжди йдуть, незважаючи на ризик, на правопорушення і навіть злочини! І завжди є ті, хто добре підзаробляє на цій хворобі, ті, хто організовує виїзди в заповідні місця.
Так, 29 грудня біля 12 години на території національного природного парку (піщаний пересип, 26 км) начальником служби держохорони Парку було зафіксовано проїзд на досить великій швидкості автомобіля Міцубісі темно-зеленого кольору, держ номер ВН 0383 ВХ, який поїхав в сторону заповідної зони нацпарку. Віталій пішов у напрямку слідування автомобіля пару кілометрів до початку заповідної зони. Впевнившись, що авто проїхало далі, в заповідну зону, він повернувся на Кордон і доручив інженеру Нагаєву Сергію дочекатися і зафіксувати автомобіль. На виконання доручення, Сергій пішов у напрямку прикордонного пункту спостереження, що розташований біля «Расєйки». Адже це єдине місце звідки можна потрапити на піщаний пересип – територію парку, автомобілем. 
Але під час проходу, (а це 4 км по піску) він зустрів неподалік Маяка двох мисливців з собакою і впольованими птахами. Нагаєв С. представився і вони навіть надали йому документи. Один – Куліш Сергій, другий – Віктор. Сергій Романович пояснив, що вони знаходяться на території нацпарку, де полювання категорично заборонене, що поруч жодних мисливських угідь немає і що він має скласти на них протокол і зафіксувати на фото. З чим браконьєри начебто погодились – вони були спокійні і не агресивні. Після того, як Сергій зробив фото, вони «лагідно» НАСТАВИЛИ ЙОМУ В ОБЛИЧЧЯ ЗБРОЮ і забрати телефон, який відразу ж викинули в море. Цей жест собака сприйняла як команду і кинулася в море, принесла телефон, який вже не включався. Сергій Романович намагався з ними спілкуватися, щоб вони зрозуміли, що лише погіршують ситуацію викраденням особистого майна. Один із мисливців, проконсультувавшись з кимось телефоном, заявив «сказали не повертати». На цьому і розійшлись. Сергій дістався рибацької бази, зателефонував в поліцію та прикордонникам, повідомив про інцидент і попросив зупиняти людей та автомобілі, до прибуття працівників Парку. Тут варто знову нагадати, що браконьєри можуть дістатися території Парку (піщаного пересипу) в єдиному місці – заїхати з дамби, де встановлений прикордонний пункт спостереження, де є цілодобова варта! Тобто, вони не можуть проїхати чи пройти повз непоміченими.

Але прикордонники, як завжди, проігнорували не лише прохання працівників Парку (як державної установи) і не затримали ні автомобіль, ні браконьєрів, що погрожували зброєю, а й порушили вимоги законодавства, зокрема: 
Закон України "Про прикордонні війська". Стаття 6. Серед обов’язків прикордонних військ: подавати в районах проходження служби спеціально уповноваженим на те державним органам і посадовим особам необхідну допомогу в їх діяльності по контролю за збереженням природних ресурсів, додержанням правил промислової та іншої діяльності, по охороні природного середовища…»
Закон України "Про державну прикордонну службу" Стаття 19. До обов'язків Державної прикордонної служби України належить: 5) організація запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, їх виявлення та припинення, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із законами. А до їх компетенції віднесено, зокрема ст.85 КУПАП «Порушення правил використання об'єктів тваринного світу» - полювання без належного на те дозволу, В ЗАБОРОНЕНИХ МІСЦЯХ, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) ЧИ ТАКЕ, ЯКЕ МАЛО НАСЛІДКОМ ДОБУВАННЯ, ЗНИЩЕННЯ АБО ПОРАНЕНЯ ТВАРИН
Постанова КМУ від 27.07.1998 р. N 1147 «Про прикордонний режим»
Порядок провадження робіт у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі. – п.21. Полювання у прикордонній смузі здійснюється з обов’язковим інформуванням розпорядником полювання або особисто мисливцем органів або підрозділів Державної прикордонної служби, в межах відповідальності яких буде проводитися полювання...
Так от. Як це розцінювати, як черговий непрофесіоналізм, чи саботаж чи явне дахування браконьєрства?

Стосовно групи браконьєрів, які полювали в заповідній зоні на автомобілі міцубісі ВН 0383 ВХ – ми їх знайшли. Це вже інша, не менш цікава історія. Далі буде.

П.С. станом на 29 грудня 18 року, тобто майже за 3 (ТРИ роки) моєї роботи в нацпарку ЖОДЕН із слісних правопорушників не був притягнутий до відповідальності!!! Поліціянти не довели поки що ЖОДНОЇ справи до судової зали. А всі порушники, на яких ми складали протоколи, "сердобольними" суддями були виправдані (за незначними виключеннями)!"

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]