На п’ятому році реформ бізнес не відчув позитивних податкових зрушень, – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні п’ять років Податковий кодекс України змінювався більше 70 разів. Постійні зміни податкового законодавства та форм звітності, неоднозначне трактування податковий норм і високі штрафи за помилки – реалії, в яких працюють українські бухгалтери.

Про це розповіла Ольга Таранова, бізнес-лідер онлайн-сервісу Liga:REPORT, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком», представляючи Всеукраїнське дослідження «Індекс легкості роботи бухгалтерів».

В опитуванні взяло участь більше 1000 бухгалтерів з усієї України. Хоча 62,1% бухгалтерів вважають податкове навантаження на бізнес високими або надмірним, ця проблема посідає лише 7 місце за актуальністю, її відзначили 30% опитаних. Згідно з результатами опитування найбільшими проблемами податкової системи в Україні є постійні норми ПКУ – 63,4% опитаних; різночитання законодавчих норм – 54,9%; некомпетентність співробітників і корупційність системи – 42,8%; погане впровадження законодавства на практиці – 33,5%; непередбачуваність і перебої в роботі електронних сервісів та високі штрафи за несвоєчасне подання звітності – 33,2%. При цьому 17,2% опитаних стикалися з ситуаціями, коли їм не вдалося відстояти інтереси бізнесу за наявності розбіжностей з податковими органами.

Щоденна робота бухгалтера – лакмусовий папірець, який визначає податкове навантаження на бізнес, бюрократичність процесів та ефективність реформ держави в цьому напрямі. Сьогодні бухгалтери працюють в умовах правової турбулентності. За останніх п’ять років Податковий кодекс змінювався понад 70 разів, я вже не кажу про зміни в регуляторних актах і в формах звітності. Маємо надію, що це дослідження налагодить комунікацію бізнесу й держави та прискорить трансформацію податкової системи від фіскальної до сервісної», - говорить Таранова.

Дослідження показало, що понад 54% опитаних не відчувають позитивних зрушень від змін податкового законодавства, а 34% вважають, що проблеми у податковій сфері лише посилилися. Для того, щоб покращити взаємодію з податковими органами, на думку опитаних, насамперед потрібно враховувати думку бухгалтерів-практиків до ухвалення податкових змін – 60,8%; зменшити кількість дозволів, звітів – 39,9%. «На думку опитаних, форми звітності, яку компанії мають подавати до держорганів, змінюються надто часто, а інформація в них для різних інстанцій дублюється. У переліку форм звітів, які бухгалтери вважають зайвими, безумовними лідерами стали звіти до статистики – 40%; звіт про пільги – 12%; 1 ДФ – 9,1%; 20-ОПП – 5,3%», - розповідає Таранова.

Дослідження «Індекс легкості роботи бухгалтерів» проводилося з 26 червня по 11 липня 2018 року. В опитуванні взяло участь 1043 бухгалтери з усієї України. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]