На ремонті сільської дороги на Сумщині привласнили половину суми її ремонту

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Поліція підозрює посадовців ПАТ «Управління механізації будівництва № 23» в завищенні вартості робі при капітальному ремонті дороги в селі Грунь Сумської області, в результаті чого переплата склала 781 тис грн.

Про це стало відомо з  ухвали Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 16 вересня, пишуть Наші гроші.

Досудове розслідування встановило, що ще в середині жовтня 2017 року Грунська сільрада уклала угоду з ПрАТ «УМБ-23» на капітальний ремонт вул. Соснової вартістю 1,30 млн грн.

В угоді було вказано рік гарантійного строку. Сам договір підписали без проведення аукціону.

Через тиждень сільрада уклала угоду з фізособою-підприємцем щодо технічного нагляду за ремонтом дороги за 24 тис грн.

В листопаді сільський голова підписав з фірмою три акти виконаних робіт, іще один – в грудні, прийнявши ремонт.

Проведена в червні 2018 року комплексна судова будівельно-технічна, дорожньо-технічна та економічна експертиза  встановила, що якість ремонту не відповідала проектно-кошторисній документації. Експертиза нарахувала, що переплата по дорожнім роботам склала понад половину угоди – 781 тис грн.

Після цього поліція відкрила кримінальне провадження №12018200060000598 за статтею про підроблення документів (ч.2 ст. 358). З судових ухвал відомо, що поліція нині замовила експертизу відповідності підписів на документах технічного нагляду, а також отримала продовження терміну розслідування на півроку – до 17 березня 2020 року. При цьому, в судових ухвалах відсутня інформації про слідчі дії відносно посадовців сільради-замовника.

Директором ПрАТ «УМБ-23» та одним з двох її кінцевих бенефіціарів вказаний Юрій Шляхта. Інший співвласник – Олексій Абросімов. За даними «Прозорро», за останні три роки фірма отримала замовлень на 41,52 млн грн. З червня цього року вона перебуває в стані припинення.

Головою Гунської сільрад є Олександр Кудлай. За минулий рік він задекларував дохід від оренди земельного паю, зарплату та пенсію.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com