НАБУ не дало контрабандисту Альперіну обікрасти державу на 674 млн грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Детективи НАБУ спільно з ДФС і ДПС Одеської області розкрили схему необґрунтованого повернення ПДВ на суму 674 млн грн компаніям, що належать, за даними джерел, структурам, наближеним до бізнесмена Вадима Альперіна.

У ході розслідування було проведено 39 обшуків складських приміщень з грудня 2020 по лютий 2021 рр.

Як виявилося, на складах були відсутні товари, які повинні бути там за документами, а самі приміщення були просто непристосовані для їхнього зберігання. Тому підстав для відшкодування компаніям ПДВ не існує, йдеться в офіційному повідомленні НАБУ.

Детективи розслідують цей епізод із серпня 2020 року. Інформація, зібрана НАБУ в межах розслідування, стала вагомою підставою для відстоювання інтересів держави в судових процесах щодо повернення і раніше незаконно відшкодованого ПДВ на суму близько 300 млн грн. Після першої хвилі обшуків у кінці 2020 року одна з компаній відмовилася від бюджетного відшкодування на 87 млн грн.

Йдеться про діяльність понад 20 компаній, підконтрольних структурам, близьким до бізнесмена Вадима Альперіна, що налагодив, за даними ЗМІ, корупційну схему, яка дозволяла йому необґрунтовано отримувати відшкодування ПДВ з державного бюджету

Нагадаємо, що у 2015 році під час перевірки на Одеський митниці представники ДФС знайшли чотири контейнери з контрабандним вантажем, до якого він був причетний. У серпні 2017 року на Київський митниці були виявлені підроблені документи на вантаж Альперіна. 24 листопада 2017 року Альперіна затримали детективи НАБУ при спробі дати хабар співробітникові Бюро в розмірі 800 тис. доларів. Печерський суд Києва заарештував Альперіна на два місяці, призначивши заставу в розмірі 21 млн грн, але Апеляційний суд зменшив заставу до 141 тис. грн, і Альперін вийшов на свободу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]