НАБУ обшукало «преміальних» виконавців відомства Петренка по справі «Укрнафти»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Детективи НАБУ 15 вересня провели обшуки в приміщенні Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції (ДВС).

Як повідомляють «Наші гроші», з посиланням на прес-службу НАБУ, обшуки тривали з ранку до вечору в два заходи. І проводилися на підставі ухвали слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва.

«Обшуки здійснювалися в рамках розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння майном ПАТ «Укрнафта» на підставі проведених аукціонів з продажу нафти, що відбулися в період березня-вересня 2015 року (попередня правова кваліфікація ч. 5 ст. 191 КК України)», – повідомляє НАБУ.

За даними джерела «Наших грошей» в Мінюсті, в ході обшуку детективи могли отримати доступ до документів, які можуть бути пов’язані з виплатою багатомільйонних премій державним виконавцям ДВС.

Раніше програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» повідомила про можливі маніпуляції з виплатами винагород держвиконацям.

Норма про те, що держвиконавці мають право на отримання 2% винагороди від суми стягнутого ними боргу, запрацювала в жовтні 2016 року. В проекті постанови Кабміну, яка регулює розмір винагороди держвиконавцям, від початку містилися граничні обмеження суми, однак вони зникли з тексту напередодні прийняття урядом.

У травні-червні 2017 року вісім держвиконавців отримали премії у розмірі від 1 до 7 мільйонів гривень. Журналісти з’ясували, що щонайменше два державних виконавці одночасно видали довіреність з правом зняття частини коштів з їхніх рахунків чоловіку на ім’я Микола Лисенко. Держвиконавці Андрій Назаровець та Максим Борейко видали довіреність в один день, одній і тій самій особі, на однаковий тримісячний строк, і завірили її в одного й того ж нотаріуса.

Максим Борейко претендував на винагороду менше мільйона гривень. Довіреність він видав в один день з Назаровцем, однак за тиждень, 15 грудня, майже одночасно з фактичним отриманням своєї винагороди, Максим Борейко через іншого нотаріуса анулював довіреність на ім’я Миколи Лисенка. Невдовзі Борейко був звільнений з Мінюсту.

Одразу після виходу сюжету «Наших грошей» про схему розпилу мільйонних винагород в Мінюсті, міністр Павло Петренко зібрав прес-конференцію із заявою про «безпрецедентну» операцію на поліграфі, яка, на його думку, доводить відсутність корупції в керівництві виконавчої служби. Водночас, викладена в розслідуванні інформація про видачу держвиконавцями довіреностей на доступ до їхніх винагород Мінюстом на час прес-конференції не перевірялася.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com