НАБУ повідомило, кого і як каратимуть за незаконне збагачення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під дію нового закону про незаконне збагачення підпадають керівник Офісу президента, його перший заступник, посадовці патронатної служби та помічники суддів, а покарання настає після незаконного набуття активів на понад 6,2 мільйона гривень.

Про це повидомыла пресслужба Національного антикорупційного бюро: "Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення відновлено: 28 листопада 2019 року набув чинності відповідний закон, а Кримінальний кодекс доповнено відповідною статтею – 368-5".

У НАБУ відзначили, що під дію закону підпадають топ-посадовці, судді, керівники державних підприємств та багато інших, а також керівник Офісу президента, його перший заступник та посадовці патронатної служби, крім тих, хто виконує свої обов’язки на громадських засадах, а також помічники суддів.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення настає, якщо посадовець, що підпадає під дію цього закону, незаконно набув у власність активів на 6500+ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 6,243 мільйона гривень).

При цьому йдеться як про безпосереднє володіння активами, так і через третіх (фізичних та юридичних) осіб.

Якщо сума непідтверджених статків менша за 6,243 мільйона гривень, то доведеться відповісти і за це, хоча і не в межах кримінального процесу.

Якщо фактичні доходи особи перевищують законні на 500+ прожиткових мінімумів працездатних осіб (близько 1 мільйона гривень), то спеціалізована антикорупційна прокуратура зможе домогтися через суд визнати такі активи необґрунтованими та стягнути їх в дохід держави.

На предмет незаконного збагачення досліджуватимуть:

  • готівку, кошти на рахунках у банках, фінансових установах;
  • нерухомість та інше майно;
  • майнові права;
  • немайнові права, в т.ч. криптовалюти;
  • обсяг зменшення фінансових зобов’язань,
  • роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

НАБУ і САП для притягнення до відповідальності досліджуватимуть активи, набуті у власність після набрання чинності відповідної статті, тобто з 28 листопада.

Разом з тим у бюро відзначили, що поновити кримінальні справи за незаконного збагачення, закриті через визнання відповідної статті неконституційною, буде неможливо.
 
Термін позовної давнини щодо необґрунтованих активів становить 4 роки від дня набуття таких активів у власність.

При цьому позов можуть подати лише щодо статків, набутих після набрання чинності нової редакції закону про незаконне збагачення, тобто з 28 листопада.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com