НАБУ завершило слідство за підозрою директора “Реал банк” у заволодінні понад 787 млн грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Детективи НАБУ завершили слідство за підозрою директора “Реал банк” у заволодінні понад 787 млн грн кредиту Національного банку. За інформацією ЗМІ, «Реал банком» володіли бізнесмен Сергій Курченко і компанії «сім’ї» втікача екс-президента України Віктора Януковича, зазначає ЦПК.

У вересні 2013 року ПАТ «Реал банк» надав кредити низці компаній, підконтрольних злочинній організації Януковича. Ті через ланцюг фірм із ознаками фіктивності перевели отримані кошти на рахунки інших двох компаній. Одна з них розмістила ці кошти під виглядом власних та тимчасово вільних на строковий депозит в тому ж «Реал банку», однак із правом дострокового припинення договору та вилучення коштів упродовж п’яти робочих днів із моменту заяви.

Ну а далі пепедбачувано – у жовтні 2013 керівництво банку склало таку заяву. Після цього «Реал банк» звернувся за підтримкою до Національного банку, який, звісно же, надав йому стабілізаційні кредити на загальну суму близько 800 млн грн під заставу майна, вартість якого, як згодом встановило слідство, завищили всемеро. Гроші вивели через низку компаній із ознаками фіктивності та легалізували.

Розслідування НАБУ та САП розпочали наприкінці 2019-го.

До речі, раніше НАБУ та САП затримали директора однієї з компаній, який перебував у розшуку. В січні 2020-го Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про його ув’язнення.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com