Нафтовий фонд Норвегії заробив $130 млрд в 2017 році

|
Версия для печатиВерсия для печати

Найбільший у світі суверенний фонд - так званий нафтовий або пенсійний фонд Норвегії - у 2017 році подвоїв свій ROI (відносний показник прибутку або збитків до суми інвестицій). Таким чином, установа подолала свій рекорд на тлі сприятливого клімату на глобальних фінансових ринках.

Про це йдеться в заяві фонду у вівторок, 27 лютого, повідомляє DW.COM.

Показник становив 13,7 відсотка проти 6,9 відсотка у 2016 році. "Сукупний прибуток з інвестицій від заснування фонду вже подолав позначку в чотири трильйони крон (більше 511 мільярдів доларів США). Кожна четверта - зароблена у 2017 році", - зазначив керівник Norges Bank Investment Managemen, який керує фондом, Інґве Слінгстад.

Відтак, нафтовий фонд Норвегії заробив $130 млрд в 2017 році. У грошовому вимірі він заробив 1,028 трлн крон, або 131,5 млрд доларів за поточним курсом.

Створений у 1990 році фонд накопичує надприбутки норвезького нафтопрому та інвестує їх у міжнародні активи. Норвезька установа, за даними Bloomberg, контролює близько 1,4 відсотка цінних паперів у всьому світі. Наприкінці минулого року 66,6 відсотка капіталу фонду були в акціях, 30,8 відсотка - у бондах, ще 2,6 відсотка - у нерухомості. Інвестиції минулоріч були зроблені зокрема у папери Apple, Nestle Royal Dutch Shell, найбільші фіксовані прибутки отримані від держбондів США, Японії та Німеччини.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]