Найближчим часом буде скликаний Архієрейський собор для об'єднання трьох церков

|
Версия для печатиВерсия для печати

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний Архієрейський собор для об'єднання трьох церков.

Про це він сьогодні сказав на брифінгу журналістам на подвір'ї Володимирського собору після оприлюднення рішення Синоду Вселенського Патріархату, прийнятого 11 жовтня.

«Я думаю, що процес об'єднання буде швидкий. Ми домовимося, коли скличемо цей собор. А ми плануємо його скликати найближчим часом. А це буде Архієрейський собор. А це будуть архієреї УПЦ КП, архієреї УАПЦ та УПЦ МП, які захочуть», - сказав Філарет.

«Тепер це рішення про недійсність всіх цих заборон дає нам можливість об’єднатись з архієреями московського патріархату, які захочуть об’єднатись з нами… Тобто тепер ми, архієреї всіх трьох церков, є законними, канонічними, благодатними, і тепер можемо при нашій добрій волі об’єднатись в одну православну канонічну церкву, яка буде потім визнана вселенським патріархом, і не тільки. Томос про автокефалію», - заявив Філарет.

За його словами, Собор обере предстоятеля єдиної помісної церкви. «Після того як ми отримаємо Томос і ввійдемо в молитовне єднання, буде продовжуватися процес з єпархіями і парафіями, монастирями Московського патріархату», - додав він. Також Філарет оголосив, що Україна отримає Томос про автокефалію єдиної церкви найближчим часом. Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться Патріархом.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з Патріарха Філарета і предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія. А також Синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Православною Церквою.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com