Найпоширеніші порушення під час місцевих виборів назвала ОПОРА

|
Версия для печатиВерсия для печати

Порушення, зафіксовані під час місцевих виборів 25 жовтня, не можуть вплинути на результат голосування.

Про це йдеться у результатах моніторингу виборів, проведеного 25 жовтня Громадянською мережею "Опора".

"Попри численні проблемні інциденти, які фіксувалися ОПОРОЮ протягом дня голосування, на 89,7% виборчих дільниць (похибка 2,71%) спостерігачі не виявили порушень, які, на їхню думку, могли вплинути на результати голосування. Натомість на 9,4% ДВК спостерігачі повідомили про наявність випадків незначних порушень, переважно процедурного типу. Суттєві порушення, за оцінками спостерігачів, були на 0,8% ДВК", - йдеться у повідомленні.

Також "Опора" назвала найтиповіші порушення в день голосування.

Так, найпоширенішим порушенням в організації назвали спроби незаконного отримання виборцем і видачі дільничною виборчою комісією бюлетенів для голосування. Подібні випадки, які не були масовими, зафіксували на 10,4% дільничних виборчих комісіях (статистична похибка 2,3%).  При цьому під час місцевих виборів 2015 року таких порушень також було найбільше, однак його фіксували на 17,7% ДВК. За даними спостерігачів, на 0,29% ДВК такі порушення були непоодинокими.

Також досить поширеними були випадки голосування за межами кабінки та інша неправомірна поведінка, яка призвела до розголошення результатів волевиявлення. Такі порушення спостерігачі "ОПОРИ" зафіксували на 7,52% ДВК. Під час виборів 2015 року такі порушення були також на 7,5% дільниць.

Крім того, на 1,6% ДВК виборці намагалися фотографувати бюлетені. При цьому на попередніх місцевих виборах таке порушення фіксувалося на 1,9% виборчих дільниць.

Спроби незаконного вкидання бюлетенів зафіксували на 0,64% ДВК. Водночас у 2015 році такі порушення були на 1,5% дільниць.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com