Найспекотнішими в історії планети стали 2020 та 2016 роки

|
Версия для печатиВерсия для печати

 За даними кліматичної службі ЄС Copernicus, з 1970-х років щодесятиліття глобальна температура на Землі підвищується у середньому на 0,2 градуса.

Найтеплішими в історії планети визнані 2020 та 2016 роки. Про це повідомляє у п'ятницю, 8 січня, служба ЄС з вивчення клімату Copernicus, зазначає Deutsche Welle. За даними експертів, у 2020 році середня глобальна температура на Землі була на 1,5 градуса вище, ніж в доіндустріальний період. При цьому був повторений температурний рекорд 2016 року, і це незважаючи на охолодження, викликане кліматичними явищем Ла-Нінья.

За словами глави служби Copernicus Карло Буонтемпо, надзвичайно тепла погода 2020 року є "зайвим нагадуванням про невідкладність радикального скорочення викидів, що допомогло б уникнути негативного впливу на клімат в майбутньому".

Кліматичні феномени Ель-Ніньйо і Ла-Нінья

У 2016 році клімат Землі зазнав впливу явища Ель-Ніньйо, внаслідок чого середня річна температура виявилася вище звичайної на 0,1-0,2 градуса.

 

Феномен Ель-Ніньйо спостерігається на планеті регулярно. Між його проявами проходить від двох до семи років. Його наслідком стає підвищення середньої глобальної температури на Землі через нагрівання верхніх шарів води у тропічному регіоні Тихого океану. Своєю чергою, антипод Ель-Ніньйо - феномен Ла-Нінья - призводить до деякого охолодження на планеті.

 

В Європі 2020 рік визнаний найтеплішим в історії. За даними експертів, глобальна температура цього року перевищила на 0,4 градуса показники 2019 року і на 2,2 градуса - рівень доіндустріального періоду. Згідно з даними Copernicus, починаючи з 1970-х років кожного десятиліття глобальна температура на планеті підвищується в середньому на 0,2 градуса.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]