Нам бракує священиків в Центральній та Східній Україні, — глава УГКЦ

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Центральній та Східній Україні ми бачимо позитивний "вибух" УГКЦ. Там відчувається особливий інтерес до нашої Церкви. Однак нам бракує священиків, щоб відповісти на ці потреби людей.

 

Про це повідомив Глава УГКЦ Святослав в інтерв’ю польській Католицькій агенції інформаційній, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель зауважив, що УГКЦ переживає бурхливий розвиток як інституція, і потреби, з якими зіштовхується Церква, перевершують її можливості. Як приклад, Глава Церкви навів ситуацію з УГКЦ у Краматорську, у прифронтовій зоні. Краматорськ був окупований росіянами, а пізніше – звільнений українською армією. Нещодавно священика УГКЦ на зустрічі з неурядовими організаціями запитали, коли УГКЦ матиме тут католицьку школу.

«Він був абсолютно здивований, оскільки ніколи не займався освітою і прийшов до мене за порадою. Я був теж здивований, тому що протягом багатьох років працював над відкриттям католицької школи в Києві. І це не так просто. Тим часом у Краматорську люди хочуть католицької школи. Більшість людей не ідентифікують себе з Католицькою Церквою, але їм потрібна католицька школа. Вони хочуть іншого виховання дітей. Для них це надія, що зрештою щось зміниться. Тепер я маю проблему, що з цим робити. Звичайно, ми повинні реагувати позитивно, а й прагматично. Як виховати католицьких вчителів у Краматорську, щоб вони могли реалізувати модель католицької школи? Звідки взяти на це кошти?» – розповів Патріарх УГКЦ.

«Це приклади того, – відзначив Блаженніший Святослав, – як Греко-Католицька Церква є привабливою для звичайних людей і які їх очікування. Ми бачимо, що свідчення, які ми дали там, демонструючи солідарність і соціальну допомогу, дуже важливі для цього регіону. І це відкриває для нас нові виклики. Нам вже не вистачає священиків, незважаючи на високий рівень покликань», – додав першоєрарх.

Говорячи про брак священнослужителів, Глава УГКЦ зауважив, що, зокрема у Київській архиєпархії, яка включає п'ять областей, на даний час не вистачає 50 священиків.

«Таким чином, ми бачимо тут позитивний "вибух" нашої Церкви і інтерес, який до неї зростає. Особливо це ми бачимо в Центральній і Східній Україні, тому що в Галичині Греко-Католицька Церква давно вже добре зарекомендувала себе», – сказав Предстоятель.

За його словами, Патріарша курія УГКЦ у Києві також потребує розвитку. Попит на присутність УГКЦ настільки великий у різних сферах суспільного життя: на рівні соціального та благодійного служіння, освіти та виховання, відносин з державою та іншими Церквами, на що необхідно відповісти, що це створює ситуацію, в якій Курія мусить швидко розвиватися, щоб реалізовувати ці завдання.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]