Народжені в США більше не отримуватимуть американське громадянство автоматично

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Президент США Дональд Трамп має намір підписати указ, який скасовує таку практику.

Президент США Дональд Трамп планує скасувати автоматичне надання громадянства народженим на території США дітям, чиї батьки не є громадянами країни або імміґрували нелегально. Глава Білого дому розповів у інтерв'ю виданню Axios на каналі HBO про намір видати відповідний указ.

«Процес іде. Це станеться. Ми єдина країна в світі, куди людина приїжджає, заводить дитину, і ця дитина стає громадянином США з усіма супутніми пільгами. Це безглуздо. Це слід припинити», – цитує слова Трампа інформаційна аґенція Reuters. На його переконання, право на громадянство Сполучених Штатів за народженням слід залишити тільки тим дітям, чиї батьки перебувають в країні легально.

Як повідомив Трамп, він обговорив цю ідею зі своїми правовими радниками, котрі запевнили його, що для скасування так званого «права ґрунту» (jus soli) не потрібно вносити поправок до конституції.

Водночас експерти з американського права нагадують, що плани президента суперечать 14-й поправці до конституції, яка наділяє правом громадянства всіх дітей, народжених на території США, зазначає ZBRUCzbruc.eu/node/84174. У ній говориться: «Всі особи, котрі народилися або натуралізовані у Сполучених Штатах і підлягають їхній юрисдикції, є громадянами Сполучених Штатів і того штату, де вони проживають».

Протягом останніх двох тижнів Трамп і його союзники-консерватори виступають із застереженнями щодо каравану міґрантів із країн Центральної Америки, який перебуває за кілька сотень кілометрів від південного кордону США.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com