NASA перейменовує об'єкти у космосі з дискримінаційними назвами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Космічне агентство змінює назви галактик і туманностей, наприклад "Туманності ескімоса", щоб уникнути проявів дискримінації.

Про це повідомляє Cnet.

"Оскільки наукове товариство працює над виявленням та подоланням дискримінації та нерівності в усіх аспектах галузі, стало зрозуміло, що деякі назви космічних об’єктів не тільки некоректні, а й образливі", - йдеться у повідомленні NASA. Космічне агентство досліджує використання неофіційної термінології щодо космічних об’єктів, тому що в основі його політики - етнічне різноманіття, рівність та інклюзивність.

Nasa навела два приклади космічних об’єктів, для яких більше не використовуватимуться старі назви. Планетна туманність NGC 2392 мала назву "Туманність ескімоса". "Ескімос" розглядають як колоніальний термін з расистською історією, нав’язаний корінним жителям арктичних регіонів", - пояснює космічне агентство.

NASA уже додала примітку до зображення туманності 2008 року, у якій пояснює причини припинення використання старої назви.

Агентство також використовуватиме тільки офіційні позначення NGC 4567 та NGC 4568 двох спіральних галактик, які раніше мали назву "Галактика сіамських близнюків".

Процес перейменування космічних об’єктів триває.

"Наша мета полягає у тому, щоб назви космічних об’єктів узгоджувалися з нашими цінностями етнічного різноманіття та інклюзивності. Ми будемо активно співпрацювати з науковою спільнотою, щоб це реалізувати. Наука - для всіх, і кожен аспект нашої роботи має відображати цю цінність", - сказав співробітник Адміністрації NASA з наукових досліджень Томас Зурбухен.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com