НАТО готове збільшити підтримку України у Чорному морі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міністри закордонних справ НАТО обговорили безпекову ситуацію в регіоні Чорного моря з главами МЗС України та Грузії. Держави Альянсу готові надавати цим двом країнам більше підтримки, заявив генсек Єнс Столтенберг.

 

Держави-члени НАТО висловили готовність посилити практичну підтримку України та Грузії у регіоні Чорного моря. Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг за підсумками засідання міністрів закордонних справ Альянсу у середу, 2 грудня. Ситуацію в цьому регіоні 30 міністрів НАТО обговорили з главами МЗС України та Грузії Дмитром Кулебою та Давидом Залкаліані, повідомляє DW.

"НАТО посилило свою присутність у регіоні Чорного моря за останні роки", - зазначив Столтенберг. А саме, Альянс проводить патрулювання повітряного простору, розмістив багатонаціональну бригаду в Румунії, а минулого тижня військові літаки НАТО проводили у Чорному морі тренування разом з есмінцем США USS Donald Cook, розповів генсек.

Чорноморському регіоні присутність НАТО вже підвищена - як у країнах НАТО, так і через надання практичної підтримки нашим партнерам Грузії та Україні. Сьогодні меседж був дуже чітким: держави НАТО готові ще більше посилити надання (цим двом країнам. - Ред.) практичної підтримки у різних сферах", - додав Столтенберг, відповідаючи на запитання DW. За його словами, НАТО закликає свої держави-члени надавати двосторонню підтримку Україні та Грузії, як це роблять низка країн, наприклад Канада та США.

Утім, генсек Альянсу не навів жодних деталей активізації підтримки. Не дав він відповіді і на запитання кореспондента DW, чи не розглядає НАТО можливість започаткувати регулярне морське патрулювання у Чорному морі на ротаційній основі. Проте він зауважив, що причина посилення присутності НАТО в регіоні - дії Москви: "Росія продовжує порушувати суверенітет та територіальну цілісність Грузії та України. Вона продовжує нарощувати військові сили в Криму та розгортає все більше сил у регіоні Чорного моря".

Перед засіданням міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що порушить на ньому питання обшуків, які СБУ провелаобшуки у благодійному фонді на Закарпатті. На прохання DW Столтенберг прокоментував це так: "Я не буду заглиблюватися у деталі засекречених дискусій на засіданні міністрів НАТО, але що я можу сказати: відомо, що є двосторонній спір між Угорщиною та Україною. Я сподіваюся, що дві країни зможуть вирішити цю двосторонню суперечку".

Водночас генсек наголосив, що зустріч міністрів НАТО з їхніми колегами з України та Грузії "демонструє, що ми можемо продовжувати посилення нашого партнерства з Україною, можемо надавати більше підтримки та можемо зустрічатися на рівні міністрів".

«Аргумент»

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com