НАТО кличе Македонію до переговорів про вступ. Згадали і Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати

 НАТО на саміті у середу офіційно запросило Македонію до переговорів про вступ в Альянс.

Це стало можливим після того, як уряди Македонії та Греції домовились про перейменування колишньої югославської республіки, повідомляє BBC.

Переговори про вступ - це фінальна стадія приєднання до НАТО. Завершується цей процес теж на саміті Альянсу, який проходить раз на два роки.

Тому за найоптимістичнішими прогнозами, Македонія може стати членом НАТО у 2020 році.  Македонія давно хотіла вступити до Альянсу, більшість країн готові були дати їй запрошення ще десять років тому. Однак процес заблокувала Греція - через спір про назву.

Справа у тому, що у складі Греції існує провінція Македонія, і греки вважають, що країна з такою ж назвою узурпувала її. Тому ця країна в міжнародних документах називається Колишня Югославська Республіка Македонія.

На початку 2018 року прем'єри обох країн підписали угоду про перейменування колишньої республіки у Республіку Північна Македонія.

Цей документ ще мають затвердити інші гілки влади обох країн. Президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписувати ратифікований парламентом документ. Остаточне рішення приймуть жителі цієї країни на референдумі восени.  11 липня генсек Альянсу Йенс Столтенберг за результатами саміту НАТО заявив журналістам, що тепер жителі Македонії мають обрати своє майбутнє. Або вони хочуть бути членом НАТО, або вони проти перейменування країни.

"Отримати і те, й інше - неможливо. А в них є шанс, який буває лише раз в житті!", - емоційно сказав він.

В підсумковій декларації НАТО знову підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та засуджує анексію Криму.

"Ми закликаємо до повної імплементації Мінських угод всіма сторонами та підтримуємо зусилля Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи", - йдеться в заяві.

Альянс закликав Росію припинити політичну, фінансову та військову підтримку бойових угрупувань та припинити військове вторгнення у Донецьку та Луганську області, вивести війська, зброю та найманців з території України, а також повернутися до Спільного центру з контролю та координації.

НАТО також закликає Росію взяти відповідальність за трагедію МН-17 та співпрацювати зі слідством.

У своїй заяві Альянс підкреслює, що демократична та стабільна Україна є запорукою євроатлантичної безпеки.

"Ми твердо переконані в тому, що Україна має право самостійно вирішувати власний майбутній та зовнішньополітичний курс, без зовнішнього втручання", - йдеться в документі.

В ньому також згадали рішення Бухарестського саміту, який визнав євроатлантичні прагнення України.

Поряд з цим Альянс чекає від України широкомасштабних реформ, в тому числі у сфері боротьби з корупцією та верховенства права.

У Києві вже привітали теку заяву НАТО. Президент Петро Порошенко вважає, що це "чітке визнання прогресу України на шляху реформ і наближення до стандартів Альянсу".

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com