Національний музей історії України вимагає у суді знести незаконно збудовану каплицю на своїй території

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національний музей історії України в суді вимагає знести каплицю УПЦ МП. Згідно з позовом, каплицю звели самочинно біля залишків Десятинної церкви.

Про це повідомляє YourАrt з посиланням на матеріали суду.

Попередньо, Господарський суд Києва призначив судову земельно-технічну експертизу, яка встановить поточне розташування каплиці та чи дійсно вона знаходиться на території музею. А 17 березня відбудеться підготовче засідання.

Каплицю біля фундаменту Десятинної церкви побудували понад 15 років тому. Як потім з’ясувалося, виконавчий орган, який дав дозвіл на будівництво, переважив свої повноваження, оскільки будівництво не погодили ні з Національним музеєм історії, ні з Київською міською радою, ні з Міністерством культури.

Каплицю кілька разів намагалися підпалити, а у січні 2018 року в приміщення кинули коктейль Молотова.

Нагадаємо, будівлю, яка належить УПЦ МП, біля фундаменту Десятинної церкви в Києві звели в 2005 році. Незважаючи на відсутність дозвільних документів, каплиця більш ніж 10 років працює на території історичної пам'ятки.

У 2018 році профільна комісія Київради підтримала петицію про демонтаж каплиці як незаконної "малої архітектурної форми".

Намісник каплиці єпископ Гедеон (Харон) виявився громадянином Росії і з цієї причини був позбавлений українського громадянства.


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]