НАЗК публічно відмовилося реагувати на незаконний подарунок Суркіса голові СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національне агентство із запобігання корупції не зацікавилось подарунком, який голова СБУ Іван Баканов отримав від нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Григорія Суркіса під час святкування ювілею останнього.

Про це повідомляють "Схеми" (проєкт Радіо Свобода і телеканалу "UA: Перший").

Дослівно відповідь НАЗК: "Викладена в повідомленні інформація стосовно можливого порушення вимог щодо одержання подарунків ґрунтується на матеріалах журналістського розслідування програми "Схеми: корупція в деталях", які в свою чергу не містять об’єктивних та достовірних відомостей щодо факту отримання подарунку головою Служби безпеки України Бакановим І.Г..

З огляду на викладене вище для вжиття заходів реагування з боку Національного агентства як спеціального уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції за фактами, наведеними в повідомленні, немає підстав".

У вересні 2019 року Суркіс святкував 70-річчя. На ювілей до нього приїхали глава СБУ Іван Баканов, перший помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, олігархи Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Віктор Пінчук з дружиною, експрезиденти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко, ексглава СБУ Василь Грицак, ексгенпрокурор Юрій Луценко з сином Олександром, експрем’єр Володимир Гройсман та кілька акторів студії "Квартал 95".

Повідомлялося, що Суркіс дарував гостям фоторамки Fendi, вартістю 15 тисяч гривень . Баканов – як і інші гості свята – залишив "Інтерконтиненталь", де було святкування, із жовтим пакетом Fendi в руках (НА ФОТО).

Після цього ГО "Центр протидії корупції" звернувся до НАЗК з проханням перевірити можливе порушення керівником СБУ антикорупційного законодавства в частині обмеження щодо отримання подарунків.

Але в НАЗК повідомили, що "інформація щодо виду та вартості подарунку є лише припущенням журналістів... і не містить посилань на джерела її отримання" і відмовились ініціювати перевірку щодо Баканова.

Члени ГО сподіваюся, що подарунок голови СБУ перевірить нове керівництво НАЗК.

Згідно з законом "Про запобігання корупції", голова СБУ не може прийняти подарунок, який коштує більше, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб (близько 2 тисяч гривень).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com