НБУ: Ділові очікування підприємств залишаються на високому рівні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Український бізнес зберігає позитивні очікування відносно рівня ділової активності у наступні 12 місяців. Індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становив 117,2%.

Як і у попередніх опитуваннях, пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності. Найоптимістичніші прогнози у підприємств переробної промисловості Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IІІ кварталі 2018 року, повыдомили в прес-службы НБУ.

Високі темпи зростання економічної активності зберігаються в основному завдяки поліпшенню прогнозів щодо загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, а також інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар. Збільшення інвестиційних видатків на своїх підприємствах у наступні 12 місяців очікують респонденти всіх видів економічної діяльності.

Підприємства зберігають позитивні оцінки щодо поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств та очікують поліпшення в наступні 12 місяців.

Одночасно бізнес відзначає низький рівень залишків готової продукції та брак власних виробничих потужностей у разі неочікуваного збільшення попиту. 

Підприємства продовжують очікувати зростання обсягів залучення іноземних інвестицій. Зростання очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім респондентів сільського господарства, найбільше – респонденти підприємств енерго- та водопостачання.

Очікування щодо зростання потреби в позикових коштах найближчим часом також залишилися практично на рівні попереднього кварталу: баланс відповідей – 36.9% (у ІІ кварталі 2018 року – 36.3%). Однак третій квартал поспіль скорочується частка респондентів, яка планує залучати банківські кредити. Серед тих, хто планує брати кредити, залишається високою частка респондентів, які планують брати кредити в національній валюті – 82,2%.

Найбільш стримуючим фактором для залучення підприємствами позик залишаються високі ставки за кредитами (69.1% респондентів).

Залишаються високими очікування усіх підприємств щодо обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців. Більше 30% респондентів очікують, що обсяги виробництва зростатимуть, і близько 50% переконані, що вони залишаться на попередньому рівні. Позитивні очікування спостерігаються протягом останніх десяти кварталів поспіль.

Другий квартал поспіль підприємства знижують інфляційні очікування. Так, за підсумками опитування зростання споживчих цін очікується на рівні 8.9% (у ІІ кварталі 2018 року – 9.6%). Основним фактором впливу на зростання цін залишається курс гривні до іноземних валют (82.8% відповідей). На другом у місці – витрати на виробництво, проте вага цього чинника порівняно з попереднім кварталом знизилась на 3.1 в.п до 68,5%.

На думку опитаних представників підприємств у наступні 12 місяців на динаміку цін впливатимуть доходи населення та ціни на світових ринках.

Опитування проводилося з 03 серпня по 04 вересня 2018 року. В опитуванні взяли участь 682 підприємства із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань − це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку України.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]