Не буде Українська Церква керуватися Москвою, – Порошенко

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент укотре наголосив – українська Церква має бути відділена від держави, тим паче, від держави іноземної

Початком діалогу про створення помісної Української Православної Церкви та надання Томосу про автокефалію стала його зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм після Великодня цього року.

Про це розповів Президент України Петро Порошенко, зазначивши, що загалом працює над цим питанням вже три роки, інформує прес-служба глави держави.

"Розпочалася робота над томосом з моєї першої зустрічі з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом. Мої радники і мої помічники буквально з перших тижнів, незважаючи на дуже важку ситуацію в Україні, на дуже важку ситуацію на фронті (ред. – почали цю роботу). Я вірив, я почав працювати над стратегією отримання незалежності помісної Української Православної Церкви. Над створенням незалежної Церкви", – сказав Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу "Перший Західний" під час робочої поїздки на Львівщину.

"Коли навіть у квітні місяці цього року, після відвідання мною у Великий понеділок, одразу ж після Великодня, Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, було домовлено, що якщо будуть виконані декілька передумов, а саме: якщо звернення Президента підтримає Верховна Рада. Це позиція світської влади, і я дуже дякую кожному депутату, кожному, хто проголосував, за підтримку звернення Президента", – додав він.

Глава держави наголосив, що і після отримання томосу Україна не допустить жодних провокацій, в які б ряси, і в які б одежі не одягалися провокатори. "В нас буде збережено свободу віри. Кожен ходитиме своєю дорогою до Бога. І ми не допустимо і не маємо допустити пролиття жодної краплі крові, бо лише вірою і молитвою буде створена та існуватиме помісна Українська Православна Церква", – зазначив Президент.

Він також нагадав, що було і звернення до українських ієрархів.

"І за 27 років нашої незалежності жодного разу не було випадку, коли під одним документом стояли підписи всіх ієрархів, крім частини Московського Патріархату. І вже з квітня місяця вони ведуть абсолютно проукраїнську роботу по допомозі у створенні Української Церкви", – наголосив глава держави.

Петро Порошенко також зазначив, що Вселенський Патріарх призначив екзархів Патріархії, "які розпочали вже роботу на фінішній прямій по наданню Україні томосу".

Президент вкотре наголосив – Українська Церква має бути відділена від держави. Тим паче, від держави іноземної. "І не буде Українська Церква керуватися Москвою – столицею країни-агресора. Ми цього не допустимо".


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com