Нестійка й невизначена ситуація в Україні підштовхнула гривню до падіння

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Нинішня ситуація в країні не могла пройти безслідно для курсу національної валюти. Падіння прискорилося ще минулого тижня, а 2 листопада офіційний курс різко знизився на 13 копійок. Станом же на 3 листопада Національний банк (НБУ) встановив курс долара на рівні 28,58 грн, повідомляє The Page.

Керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний вважає, те, що відбувається на валютному ринку, пов'язане з тим, що:

  • в якийсь момент Національний банк обмежив кількість продажу валюти і через це вона впала сильніше, ніж могла;
  • помітно також зменшення ділової активності в країні, тому що бізнес переживає, що в Україні буде локдаун, як, наприклад, у Німеччині, що несе істотний ризик для валюти;
  • іноземні інвестори активно виводять свої активи з України. Протягом року продали близько 10% своїх ОВДП, тому що їм не вигідно реінвестувати в Україну свої ресурси через процентні ставки;
  • вирішальними факторами, які зараз не кращим чином впливають на ситуацію на валютному ринку, є те, що в Україні не відбувається розвиток економіки, будівництво нових заводів, робочих місць і так далі;
  • Україна не виконала і вже не встигне виконати ряд зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом, через що країна, швидше за все, не отримає чергового траншу. Через це трохи впадуть резерви Національного банку і спостерігатиметься дефіцит бюджету. Також скоротяться валютні надходження, але до катастрофічних наслідків це не призведе.

«До кінця року гривня буде постійно слабшати, ми прогнозуємо курс 28,5-29 грн за долар», — додав він.

Нацбанк 2 листопада двічі виходив на ринок із продажем валюти. Загалом, за оцінками учасників торгів, НБУ продав $70-75 млн. Проте офіційний курс на 3 листопада встановлено на рівні 28,58 грн проти 28,45 грн на 2 листопада.

Центробанки по всьому світу діють слідом за США, отже, потенційно оптимістичні коментарі можуть стати сигналом того, що падіння валют країн, що розвиваються, й української гривні зокрема може тимчасово зупинитися на тлі скорочення зовнішнього тиску на їхні економіки.

«Аргумент»

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]