Невакцинованих чиновників та педагогів відсторонять від роботи 8 листопада

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Працівників українських держустанов та педагогічних закладів, які ухиляються від щеплень проти коронавірусу, відсторонятимуть від роботи з 8 листопада.

Керівники українських органів державної влади, держпідприємств або закладів освіти повинні відстороняти від роботи без збереження заробітної плати нещеплених працівників, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов'язковою. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України від 20 жовтня, оприлюдненій в понеділок, 25 жовтня, зазначає Deutsche Welle.

В урядовому документі зазначається, що нова норма набуде чинності за два тижні - з 8 листопада. Раніше відповідний документ із переліком професій, які підлягають обов'язковому щепленню, оприлюднило міністерство охорони здоров'я. До нього увійшли працівники усіх освітніх закладів незалежно від типу власності, а також усі співробітники центральних органів виконавчої влади та місцевих адміністрацій. 

Відповідно до постанови уряду, відсторонення має діяти до моменту вакцинації. Норма не поширюватиметься на громадян, які мають абсолютні протипоказання до щеплення від коронавірусу і готові надати медичний висновок про наявність таких протипоказань. 

Списки розширюватимуть

Усунення від роботи невакцинованих працівників вже засудили українські профспілки. Зокрема, профспілка працівників освіти і науки називає вакцинацію добровільною справою громадян, а відмову від неї - недостатньою причиною для визнання порушення трудової дисципліни.

Однак міністерство охорони здоров'я планує навпаки розширити перелік професій із обов'язковим щепленням проти коронавірусу. За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, до нього незабаром можуть включити соціальних працівників, а також працівників "критично важливих сфер для функціонування економіки".

Станом на 25 жовтня принаймні одну дозу щеплення від COVID-19 отримали 88,2 відсотки працівників закладів загальної середньої освіти, двома дозами вакциновано майже 400 тисяч педагогів по всій країн. Разом із тим міністерство освіти і науки через погіршення епідеміологічної ситуації рекомендує із 25 жовтня по 15 листопада запровадити дистанційне навчання у вищих та професійно-технічних освітніх закладах.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]