НКРЕКП готує підвищення тарифу на електроенергію, що принесе додатково 6,5 млрд Ахметову

|
Версия для печатиВерсия для печати

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 14 грудня можуть ухвалити рішення про збільшення тарифу на електроенергію через зростання вартості вугілля на європейських біржах та вартості його транспортування з Роттердама до України, що обернеться додатковими доходами монополіста ДТЕК, який належить Рінату Ахметову.

Відповідне питання внесене до порядку денного засідання НКРЕКП, що заплановане на 14 грудня. Воно передбачає зростання вартості вугілля, яке входить до собівартості виробництва української електроенергії на 11,7%. Закладена у тариф вартість транспортування вугілля з Роттердама до України зросте ще на близько 6%.

За словами голови асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса, ухвалення зазначених змін призведе до того, що фактичний монополіст на ринку генерації теплової електроенергії, компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова, заробить додатково 6,5 мільярдів гривень протягом наступного року.

«Таким чином, наш вугільний «немонополіст» «ДТЕК» Ахметова, який видобуває 85% всього українського вугілля (біля 24 млн тонн), буде усім у тарифи закладати своє вугілля ще дорожче — та ще заробить додатково 6,5 млрд грн у наступному році», — повідомив Герус у себе у Facebook.

Експерт нагадав про зростання за останні 2 роки прибутку «ДТЕК» у 2,6 раза.

Герус також твнрдить, що відповідно до дослідження Carbon Tracker, вартість теплової електроенергії в Україні виявилась однією з найвищих у світі.

Зазначимо, що компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

7 серпня 2017 року НАБУ почало кримінальне провадження через імовірні зловживання Нацкомісію з регулювання тарифів при укладанні «Роттердам+». 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com