НКРЕКП ще на рік відтермінувала повернення Ахметовим 1,26 млрд грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) внесла зміни до своїх постанов, відповідно до яких перенесено терміни погашення кредитів підприємствами теплової генерації на суму 1,26 млрд грн.

Зміни були прийняті на засіданні НКРЕКП 23 березня, пишуть Наші гроші.

Комісія внесла змін до трьох своїх постанов, що дозволило перенести термін сплати кредитних коштів з березня-квітня 2018 року на грудень цього та на січень-квітень наступного року. Це гроші, які раніше підприємства отримали від держпідприємства «Енергориннок» у якості авансу за майбутні поставки електроенергії.

Найбільша сума відтермінованих кредитів належить підприємствам групи ДТЕК Ріната Ахметова – 757,38 млн грн. Також підприємства ДТЕК станом на осінь були винні «Енергоринку» на 5,1 млрд грн. більше, ніж державне підприємство їм.

В матеріалах до розгляду НКРЕКП було вказано, що з проханням про перенесення сплати коштів звернулись Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Рада Оптового ринку електроенергії (ОРЕ). Останнє запропонувало графік погашення кредитів, в якому загальна сума відтермінованих боргів становить 1,26 млрд грн.

Перенесення строків погашення кредитів також вливає на тарифи для пересічних споживачів, бо саме вони оплачують відсотки по боргам енергогенерацій. За даними екс-члена НКРЕКП Андрія Геруса, в 2017-2018 рр. в тариф споживачам було включено 1,4 млрд грн. як компенсації по кредитам ТЕС.

З квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою «Роттердам+доставка морем+перевалка у порту». Це спричинило стрімкий ріст тарифів для ТЕС. Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія «ICU».

Співвласником «ICU» був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

У лютому 2018 року НАБУ порушило кримінальне провадження №52018000000000158 стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК».

В 2017 році НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу «Роттердам+». Нещодавно стало відомо, що НАБУ в рамках цієї справи також розслідує скупку компаніями групи ICU єврооблігацій ДТЕК перед введенням формули «Роттердам +». Детективи вважають, що скупка відбулася в інтересах поки що невстановлених юридичних та фізичних осіб.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]