НКРЕКП ще на рік відтермінувала повернення Ахметовим 1,26 млрд грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) внесла зміни до своїх постанов, відповідно до яких перенесено терміни погашення кредитів підприємствами теплової генерації на суму 1,26 млрд грн.

Зміни були прийняті на засіданні НКРЕКП 23 березня, пишуть Наші гроші.

Комісія внесла змін до трьох своїх постанов, що дозволило перенести термін сплати кредитних коштів з березня-квітня 2018 року на грудень цього та на січень-квітень наступного року. Це гроші, які раніше підприємства отримали від держпідприємства «Енергориннок» у якості авансу за майбутні поставки електроенергії.

Найбільша сума відтермінованих кредитів належить підприємствам групи ДТЕК Ріната Ахметова – 757,38 млн грн. Також підприємства ДТЕК станом на осінь були винні «Енергоринку» на 5,1 млрд грн. більше, ніж державне підприємство їм.

В матеріалах до розгляду НКРЕКП було вказано, що з проханням про перенесення сплати коштів звернулись Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Рада Оптового ринку електроенергії (ОРЕ). Останнє запропонувало графік погашення кредитів, в якому загальна сума відтермінованих боргів становить 1,26 млрд грн.

Перенесення строків погашення кредитів також вливає на тарифи для пересічних споживачів, бо саме вони оплачують відсотки по боргам енергогенерацій. За даними екс-члена НКРЕКП Андрія Геруса, в 2017-2018 рр. в тариф споживачам було включено 1,4 млрд грн. як компенсації по кредитам ТЕС.

З квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою «Роттердам+доставка морем+перевалка у порту». Це спричинило стрімкий ріст тарифів для ТЕС. Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія «ICU».

Співвласником «ICU» був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

У лютому 2018 року НАБУ порушило кримінальне провадження №52018000000000158 стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК».

В 2017 році НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу «Роттердам+». Нещодавно стало відомо, що НАБУ в рамках цієї справи також розслідує скупку компаніями групи ICU єврооблігацій ДТЕК перед введенням формули «Роттердам +». Детективи вважають, що скупка відбулася в інтересах поки що невстановлених юридичних та фізичних осіб.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com