НКРЕКУ відмовилася скасовувати «Роттердам +» до запуску ринку електроенергії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нацкомісія держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг прийняла рішення скасувати так званий тариф на електроенергію «Роттердам +» тільки з липня 2019 року.

Про це в Facebook повідомив нардеп Єгор Соболєв.

На сьогоднішньому засіданні Нацкомісія прийняла рішення про скасування постанови № 289 «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії», більш відомого під назвою «Роттердам +».

При цьому рішення про скасування «Роттердам +» вступить в силу з початком дії нового ринку електроенергії.

«Комісія з регулювання енергетики скасувала правило «Роттердам +», за яким ми всі платимо за електроенергію стільки, як ніби вугілля для виробництва привезений з Роттердама», — пише Соболєв.

«Рішення вступить в силу з 1 липня 2019 року. Коли всі правила встановлення оптових цін на електроенергію і так зміняться відповідного нового закону», — пояснив він.

В свою чергу, нардеп Вікторія Войціцька повідомила, що оновлений склад НКРЕКУ легалізував і благословив «Роттердам +» до липня 2019 року. «З наших з вами кишень витягнуть ще як мінімум 12 млрд гривень, з яких 10 підуть в персональну кишеню Ахметова», — написала вона в Facebook.

Як відомо, 8 червня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон «Про ринок електроенергії». Документ набрав чинності 11 червня після офіційного оприлюднення в газеті «Урядовий кур’єр».

Закон «Про ринок електроенергії» передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», внутрідобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

В той же час, постановою НКРЕКУ № 289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі «Роттердам +», яка розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

70% теплової генерації сконцентровано в компанії ДТЕК, що належить Ринату Ахметову.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]