Норвегія відмовилася обговорювати з Росією Шпіцберген і нагадала про Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заступник голови МЗС Норвегії Аудун Халворсен відповів категоричною відмовою на пропозицію глави МЗС РФ Сергія Лаврова провести двосторонні консультації з питання усунення обмежень у діяльності російських структур на архіпелазі Шпіцберген.

Халворсен не побачив "нічого нового" в листі Лаврова, в якому наголошувалося на необхідності дотримання Норвегією духу і букви договору 1920 року в частині забезпечення «однакового вільного доступу» на архіпелаг.

Заступник міністра заявив порталу High North News, що Шпіцберген є частиною норвезької території, і Норвегія не проводить консультації з іншими країнами з питань свого суверенітету.

При цьому в Осло висловили готовність відповідати на запити російських осіб, що мають інтереси на Шпіцбергені, будь то російські громадяни або російські компанії.

Представник Норвегії також порадив Росії приділяти більше уваги відновленню відносин з Заходом після кризи в Україні.

Раніше в лютому Росія звинуватила Норвегію в порушенні договору про Шпіцбергені від 1920 року у частині використання континентального шельфу архіпелагу і видобутку природних ресурсів. Приводом для цього стало винесення на раунди по розподілу ліцензій на розробку нафтогазових ресурсів континентального шельфу ділянок, розташованих біля архіпелага.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]