Обіцянки-цяцянки: підвищувати зарплати освітянам не будуть, можуть знизити

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ухвалена торік урядом постанова про поступове підвищення найнижчого посадового окладу освітянам до рівня чотирьох прожиткових мінімумів поки не діятиме.

Про це повідомила у вівторок пресслужба Міністерства освіти і науки, зазначає Громадське.

Там кажуть, що призупинили дію постанови, яка передбачала поступове збільшення зарплат освітянам до 2023 року, оскільки у місцевих бюджетах наразі на це немає грошей. Постанова не діятиме до кінця року.

У МОН переконують, що зацікавлені у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян.

В Міносвіти наголошують, що проблему потрібно негайно вирішити. Кажуть, що вже попросили уряд передбачити у держбюджеті на 2021 рік необхідні гроші.

«… оскільки при формуванні бюджету галузі розмір оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників має дуже важливе значення», — йдеться у повідомленні.

За попередніми розрахунками фахівців МОН, впровадження програми у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет — близько 39 млрд грн, місцеві бюджети — близько 11 млрд грн).

Під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ 2 вересня було озвучено пропозиції перевірити норми законів України про освіту та скасувати деякі постанови уряду щодо оплати праці вчителям, передає пресслужба профспілки.

Тому освітяни відправили листи до Комітету з питань освіти та МОН, у яких заявили про неприпустимість внесення цих змін.

У відомстві наголосили, що МОН планує встановити надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 15%, замість теперішніх 30%. 

А тому від таких рішень постраждають педагоги, які мають право на підвищені ставки зарплат за педагогічні звання чи надбавки за почесні звання. 

Окрім того, освітяни наголосили, що фінансування галузі освіти має бути забезпечено державою на рівні не менше 7% ВВП, проте по факту фінансування щороку зменшується, і у 2020 році відповідає 5,6 – 5,7%. Тому профспілка вимагає від владних структур не допустити такої реформації оплати праці вчителям та іншим працівникам освіти та вимагає Міністерство освіти і науки відкликати цю концепції реформування зарплат.

Нагадаємо. що напередодні виборів президента команда Зеленського зібрала "експертів з освіти" з усієї України, які взяли участь в обговоренні програми кандидата найцікавіші пропозиції щодо реформування освіти.

Однією з таких пропозицій було, підвищення зарплати вчителів до 4000 доларів на місяць, що на думку "експертів", потрібно всього 200 мільйонів доларів на рік і 10 мільярдів на 10 років. Сам Зеленський у цей час схвально кивав головою, погоджуюсь з цією думкою.

Зазначимо, що до карантину 74 тисячі молодих вчителів, які мають стаж роботи до 10 років, у 2020 році мали б отримати по 21 тисячі гривень разової щорічної допомоги. Однак, в оновленому "антикризовому" бюджеті на 2020 рік обіцяних раніше "підйомних" грошей немає. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]