Обшук в музеї Революції Гідності пов’язаний зі зникненням грошей на будівництво меморіалу Небесній Сотні

|
Версия для печатиВерсия для печати

В музеї Революції Гідності пов'язують обшуки з будівництвом Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Про це на брифінгу сказав директор музею Ігор Пошивайло.

“Шукали на підставі ухвали, яку виніс Голосіївський районний суд, шукали документи, пов'язані зі спорудженням Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Нічого нам не пояснили, бо дивно, що будь-які документи, пов’язані із будівництвом Меморіалу - це проєктно-кошторисна документація, а зокрема та фінансова складова, яка перерахована генпідряднику відповідно до тендерної процедури, відповідно до затвердженого державною експертизою проєктно-кошторисної документації, це знаходиться у нього. І тому музей не отримував ані усного, ані письмового запиту на надання такої інформації. І дивно що це відбувається”, - розповів Пошивайло.

Він додав, що за результатами обшуку у нього вдома було вилучено приватний жорсткий диск, на якому він зберігає історію створення музею, починаючи від громадської ініціативи.

“Це дуже дивно, тому що це з одного боку не є законним, оскільки в ухвалі написано про вилучення документації, пов’язаної з фінансовою діяльністю, а електронні носії не є документацією”, - наголосив Пошивайло.

Він додав, що коли до нього завітали з обшуком, він хотів викликати юриста.

“Кажу, ну зараз же, хлопці, не 30-ті роки. Вони кажуть: “30-ті, 30-ті..”, Ну так, напівжартома”, - сказав Пошивайло.

Директор музею поки не може пояснити, що відбувається. За його словами, зрозуміло, що відкрито якесь кримінальне провадження, але в музеї про нього нічого не знають.

"Ми не є суб'єктом прямим фінансової діяльності, зокрема, витрати коштів, які виділені на Меморіал, оскільки це підрядник оперує", - сказав Пошивайло.

Він нагадав, що на ділянку, де планувалося створити Меморіал Героїв Небесної Сотні було накладено і знято низку арештів, Генпрокуратура визначала певні терміни завершення слідчих експериментів, після яких вже можна було приступати до спорудження Меморіалу. Уряд визначив в графіку робіт, що Меморіал має бути споруджений у лютому 2019 року, були проведені відкриті торги визначено переможця і в 2018 році заплачено йому аванс. Втім в лютому на ділянку знов було накладено арешт, терміни будівництва відкладалися.

"Ділянка досі залишається арештованою, Меморіал не побудовано. Очевидно, це є питання слідчих органів, чому не будується Меморіал і куди поділися кошти", - сказав Пошивайло.

Зараз в музеї відбувається форум "Революції доби постмодерну: Майдан у контексті світових протестних рухів".

"Вся програма була побудована з тим, аби ми сьогодні могли утверджувати і ту подію, яка відбувалася 7 років тому і ті цінності поза політикою, цінності, які український народ виніс на порядок денний: гідність, свобода, реформи, право, демократія... Ця подія ранкова, несподівана, звичайно перебила не лише технічно, але й емоційно, бо налаштованість на роботу, коли отримуєш таких гостей, вона зовсім інакша. Але все одно долатимемо всі труднощі", - сказав Пошивайло.

Тим часом правоохоронці підозрюють керівництво Музею Революції Гідності і приватне підприємство  у зловживанні службовим становищем при використанні бюджетних коштів у розмірі 100 мільйонів гривень.

Про це повідомила речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

Максимець наголосила, що обшуки 19 листопада проводяться на підставі ухвали Голосіївського районного суду Києва у межах розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 364 КК України щодо можливих зловживань при розрахунках з підрядними організаціями, які мали провести роботи з будівництва Музею Революції Гідності.

За її словами, жодного стосунку до історичних подій Євромайдану обшуки не мають, правоохоронці перевіряють законність використання бюджетних коштів.

У ході досудового розслідування було встановлено, що  в грудні 2018 року між Національним Меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності та приватним товариством  було укладено договір генпідряду на виконання будівельних робіт та перераховано на його рахунок авансовий платіж у розмірі  близько 111,6  мільйона гривень, що становило 80% суми договору генпідряду.

Строк виконання робіт був визначений з грудня 2018 року по серпень 2019 року. У той же час у вказаний період генпідрядником не було проведено жодних робіт, навіть підготовчих.

Залишок коштів по об’єкту на казначейському рахунку підрядника станом на березень 2020 року становив 9,8 млн грн.

"З метою фіксації обставин можливого вчинення кримінального правопорушення та отримання інших речових доказів, які мають істотне значення для слідства, проводяться одночасні обшуки за місцем реєстрації музею та представників підрядних організацій та проживання їхніх керівників" - підкреслила Максимець.

Як повідомлялося, у четвер, 19 листопада правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію та носії інформації під час обшуку у Музеї Революції Гідності. Також обшук відбувся в квартирі директора Музею Ігоря Пошивайло.

Обшуки проводить Головне управління Національної поліції у місті Києві, під процесуальним керівництвом столичної прокуратури. Співробітники СБУ залучені слідчими для оперативного супроводу.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]