Обсяг переказів в межах України у 2019 році зріс майже на 40%

|
Версия для печатиВерсия для печати

За попередніми оцінками Національного банку, у 2019 році обсяг приватних переказів в Україну офіційними та неформальними каналами становив майже 12 млрд дол. 18% коштів надійшло зі США.

 Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ,

За 2019 рік із використанням систем переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, переказано:

 • в Україну – 2 271 млн дол. США в еквіваленті (21,94% від загальної суми переказів);
 • за межі України – 398 млн дол. США в еквіваленті (3,85% від загальної суми переказів);
 • у межах України – 197,93 млрд грн або 7 679 млн дол. США в еквіваленті (74,21% від загальної суми переказів).

Ці дані не включають інформацію про перекази, здійснені через банки, карткові платіжні системи та поштові відділення, а також неформальними каналами.

Обсяги переказів у межах України щороку зростають

За 2019 рік обсяг внутрішньодержавних переказів через системи переказу коштів зріс на 38,6% порівняно з 2018 роком. Ця тенденція триває вже не перший рік. Загалом, обсяг переказів коштів в межах України зростає щороку: за 2017 – на 21,4%, за 2018 – на 24,3%.

У 2019 році середня сума переказу у межах України становила 314 гривень (у 2018 – 241 гривень), водночас найбільше коштів традиційно прямувало до Києва.

На ринку внутрішньодержавних переказів наразі домінують системи, створені небанківськими установами (91% всього обсягу переказів у цьому сегментів припадає на них). Лідерами за розподілом сум внутрішньодержавних переказів у 2019 році були системи NovaPay* (ТОВ "Пост Фінанс"), Поштовий переказ (ПАТ "Укрпошта"), Фінансовий світ (ТОВ "Українська платіжна система").

Через системи переказу надійшла п’ята частина всіх приватних переказів в Україну

За попередніми оцінками Національного банку, у 2019 році обсяг приватних переказів (офіційними та неформальними каналами) становив:

 • в Україну з-за кордону – майже 12 млрд дол. США у еквіваленті;
 • з України за кордон – майже 0,6 млрд дол. США у еквіваленті.

З них через системи переказу коштів надійшло:

 • в Україну – майже 2,3 млрд дол. США у еквівленті, тобто приблизно п’ята частина усіх приватних переказів в Україну;
 • з України – майже 0,4 млрд дол. США у еквівленті, тобто приблизно дві третини усіх приватних переказів з України.

У розрізі країн обсяг переказів, що здійснено через системи переказу коштів, розподілився таким чином:

в Україну:

 • із США – 18%;
 • з Ізраїлю – 14%;
 • з Італії – 9%;
 • із Росії – 7%;
 • із Польщі – 7%;
 • з інших 219 країн – 45%;

з України:

 • до Росії – 31%;
 • до Грузії – 11%;
 • до Азербайджану – 6%;
 • до Китаю – 5%;
 • до Узбекистану – 5%;
 • до інших 195 країн – 42%.

Найбільші обсяги транскордонних переказів здійснено з використанням систем переказу коштів – резидентів США: 93% – в Україну та 96 % – з України.

Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Упродовж 2019 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, майже у шість разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі.

Нагадаємо, що наприкінці березня цього року Національний банк опублікує обсяги приватних грошових переказів за методологією платіжного балансу за підсумками 2019 року. Ці дані – дохід домашніх господарств, що надходить від інших домогосподарств з-за кордону, та пов’язані з тимчасовою або постійною міграцією населення. Перекази можуть здійснюватися як через офіційні канали –банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення, так і неофіційні – шляхом передачі наявних грошей та інших матеріальних цінностей від одного домогосподарства іншому.

Довідково: упродовж 2019 року на території України надавали послуги 37 систем переказу коштів, з яких 30 систем створені резидентами та 7 систем створені нерезидентами (4 системи з США, по 1 – з Грузії, Канади, Азербайджану).


 *До 29.01.2020 система називалася "FORPOST"

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com