ОГПУ дорікають у саботажі кваліфікації статей у звинуваченні окупантів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Українська правова консультативна група (Ukrainian Legal Advisory Group) виступила з критикою на адресу Офісу Генерального прокурора України, вказавши на некоректну кваліфікацію статей в обвинувальному акті ОГПУ щодо восьми осіб — керівників окупаційної адміністрації РФ у Криму та Севастополі, про це ZN.UA розповіла адвокатка Ukrainian Legal Advisory Group Надія Волкова.

Офіс Генерального прокурора направив до суду обвинувальний акт щодо восьми осіб — керівників окупаційної адміністрації РФ у Криму та Севастополі. Так званих голови республіки Крим, голови державної ради республіки Крим, колишнього прокурора республіки Крим та ще п'ятьох посадових осіб обвинувачених у державній зраді, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, діях, спрямованих на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або склад злочинної організації (ст. 109, ст. 110, ст. 111, ст. 255 КК України).

На думку Волкової в обвинувальному акті щодо голів окупаційної адміністрації РФ у Криму є чергова некоректна кваліфікація злочину, скоєного в умовах збройного конфлікту.

“Статті 109-111 ККУ часто зустрічаються у практиці кваліфікації подій у Криму, проте стаття 255 ККУ стала своєрідною "новелою" та викликала багато питань. Я відповідально стверджую, що стаття 255 є помилковою кваліфікацією. З повідомлення та контексту подій зовсім не очевидно, чи дійсно існувала злочинна організація: стійке ієрархічне об'єднання, що існує для скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів, та члени якої діють на користь такої організації. Це “звичайний” злочин мирного часу, який не враховує контекст міжнародного збройного конфлікту (позиція, яку сьогодні відстоює Україна щодо подій у Криму) та ігнорує роль РФ як ініціатора та організатора окупації. Це просто необов'язково: кожного з цих осіб можна було б притягати до відповідальності індивідуально та без існування злочинної організації. Ці дії можуть підпадати під статтю 437 ККУ, зокрема, у ч.1 — планування, підготовка чи розв'язання агресивної війни чи збройного конфлікту, а також участь у змові, спрямованій на вчинення таких дій” , — заявила Волкова.

Волкова звернула увагу Генпрокуратури, що ст. 437 відповідає контексту міжнародного збройного конфлікту. Кваліфікація злочинів повинна здійснюватися відповідно до характеру конфлікту, що відбувається. А сама стаття не має терміну давності (у ст. 255 — 10-15 років), що може стати важливим фактором, оскільки розгляд таких складних та масштабних справ може тривати роки, а іноді й десятиліття.

“Кожна подія та злочин на Сході та в Криму мають свої особливості та контекст. Важливо враховувати їх у процесі кваліфікації злочинів та не плутати різні події між собою. Некоректна кваліфікація — не просто абстрактна "юридична помилка". Вона прямо зменшує шанси на притягнення до відповідальності та ускладнює системні проблеми правосуддя в умовах збройного конфлікту. Все це, зрештою, лише посилює безкарність і жодним чином не наближає нас до миру”, — наголосила адвокатка.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]