Окупанти ОРДЛО визнають, що утримують в полоні 242 українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Бойовики окупанта з так званих «ДНР» і «ЛНР» визнають, що утримують в полоні 242 українців.

Про це повідомляють «Новини Донбасу», з посиланням на Службу безпеки України.

Більшість серед незаконно утримуваних є цивільними, таких 202 людини. Бойовики також утримують 32 військових, чотирьох правоохоронців і чотирьох добровольців.

Доступу до полонених українців практично немає, в зв'язку з чим невідомі їх умови утримання. Міжнародному комітету Червоного Хреста іноді вдається передати утримуваним посилки і листи від родичів, розповів НД прес-секретар делегації МКЧХ в Україні Олександр Власенко.

«Це питання постійно обговорюється, але на жаль, цього доступу на постійній основі і за нашими правилами на сьогодні немає. Ми його добиваємося і сподіваємося, що зараз ми його отримаємо», - сказав він.

«У нас була зустріч в цьому році. Останній порівняно масовий візит був у 2017 році, але ми постійно тримаємо під контролем. У нас є списки людей, які утримуються під вартою на непідконтрольною території, періодично ми передаємо через тамтешні структури посилки і листи від родичів», - додав прес-секретар МКЧХ.

Власенко зазначив, що проблем з доступом до в'язниць на підконтрольній владі території, в тому числі слідчі ізолятори СБУ, у МКЧХ немає: «Ми відвідуємо і задоволені рівнем співпраці з органами влади України».

Домовленість про доступ МКЧХ в в'язниці ОРДЛО була досягнута на саміті лідерів «нормандського формату» в Парижі в грудні 2019 року. На зустрічі політрадник «нормандської четвірки» в Берліні 11 вересня сторони домовилися, що представники МКЧХ потраплять до незаконно утримуваних до кінця місяця.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com