Окупанти стягують важке озброєння до лінії розмежування — СЦКК

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на порушення Мінських домовленостей і далі зосереджують важке озброєння у зоні, де його розміщення заборонено.

Про це повідомляє українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) на сторінці штабу ООС у Facebook.

"Українська сторона СЦКК повідомляє, що збройні формування Російської Федерації та їхні найманці продовжують грубо порушувати Мінські домовленості, зосереджуючи важке озброєння у зоні, де його розміщення заборонено згідно з пунктом 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 року", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, за даними щоденного звіту СММ ОБСЄ, безпілотний літальний апарат Місії зафіксував озброєння, яке належить найманцям збройних формувань Російської Федерації. На непідконтрольних урядові України територіях також виявлено озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення, зазначає Укрінформ.

Водночас, представники Місії ОБСЄ повідомили, що незаконні збройні формування РФ постійно обмежують свободу пересування та забороняють доступ спостережної моніторингової місії на не підконтрольних урялові територіях, що є грубим порушенням.

"Так, члени збройних формувань відмовили патрулю Місії у проїзді на північ через блокпост, розміщений на південному краї ділянки розведення в районі населеного пункту Золоте. Ще у двох окремих випадках на блокпості збройних формувань, розміщеному біля населеного пункту Заїченко, бойовики відмовили патрулям Місії у проїзді до населеного пункту Саханка, ... посилаючись на «снайперський вогонь» та проведення «робіт із розмінування» у даному районі", - наголошують в СЦКК.

Крім того, у не підконтрольному урядові України районі на блокпосту біля населеного пункту Лукове Донецької області представникам Місії було відмовлено у проїзді після того, як спостерігачі не стали пред’являти план патрулювання.

А на блокпосту неподалік населеного пункту Безіменне бойовики відмовили патрулю Місії у проїзді в західному напрямку, пославшись на те, що «в цьому районі проводиться комплекс заходів». Також найманці відмовили патрулю Місії у проїзді по автошляху поблизу населеного пункту.

"Українська сторона СЦКК зазначає, що вказані дії російських окупантів свідчать про небажання дотримуватись Мінських домовленостей, про відверте нехтування ними взятих на себе зобов’язань в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи щодо відведення важкого озброєння по всій лінії розмежування сторін. А навмисне блокування та заборона доступу патрулів СММ ОБСЄ членами збройних формувань Російської Федерації є черговим підтвердженням приховування злочинних дій і намірів окупованої влади та їх зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту на Донбасі", - заявили в СЦКК.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com