Окупанти вийшли з перемир'я, найманцям РФ дозволено відкривати "попереджувальний вогонь"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Окупаційна влада "ДНР" дозволила бойовикам відкривати "попереджувальний" вогонь по позиціях Збройних сил України на Донбасі. Таким чином, бойовики більше не намагаються прикривати свої обстріли необхідністю ведення вогню у відповідь і фактично виходять з режиму перемир'я.

Про це повідомляє видання "ОстроВ".

У "екстреній заяві" так званої народної міліції "ДНР" терористи вказали, що "у зв'язку з відсутністю реакції міжнародних спостерігачів на обстріли населених пунктів республіки, з метою захисту населення від українського терору, підрозділам народної міліції дано дозвіл на ведення попереджувального вогню на придушення і знищення вогневих точок противника".

Наразі розпочалося загальне засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Голова української делегації Леонід Кравчук одразу заявив протест проти заяви "народної міліції ДНР".

"Ми розцінюємо дану заяву як загрозу одностороннього виходу РФ з режиму припинення вогню та загрозу зриву виконання Мінських домовленостей", - наголосив Кравчук.

Консультації продовжуються.

Українська сторона ТКГ також нагадала слова президента Європейської ради Шарля Мішеля, який вчора відвідав Донбас.

"На жаль, Росія не відповіла на позитивні кроки України з виконання Мінських домовленостей. Тому наші економічні санкції проти Росії залишатимуться чинними. Росія є стороною конфлікту, а не посередником. Ми очікуємо, що Росія забезпечить повний доступ СММ ОБСЄ до неконтрольованих урядом районів України. Пандемія КОВІД-19 не має бути підставою для подальшого відторгнення цих регіонів від України. Ми також закликаємо Росію повернутися до Спільного центру з контролю та координації", - заявив Мішель.

Нагадаємо, на засіданні політичної підгрупи ТКГ 19 січня Україна запропонувала напрацювати єдиний План спільних кроків щодо Донбасу. Зазначалося, що у ньому слід врахувати пропозиції всіх сторін.

Як відомо, окупований Донбас із 9 червня 2020 року на засіданнях представляють журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш.

У січні Гармаш повідомив, що ОБСЄ допустила на засідання ТКГ "громадських радників" ОРДЛО. Тоді він зазначив, що координатор підгрупи від ОБСЄ П’єр Морель "не зміг відповісти на запитання української делегації про те, хто ці люди, присутні на засіданні, сказавши, що на переговорах не прийнято порушувати питання статусу учасників".

В ОБСЄ заявляли, що переговори політичної підгрупи ТКГ стосовно Донбасу пробуксовують із серпня 2020 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]