ООН: російські авіаудари в Сирії можна вважати воєнними злочинами

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Сирійські та російські військові літаки здійснювали авіаудари по школах, лікарнях і ринках у провінції Ідліб, що можна розцінити як воєнні злочини, заявили 7 липня експерти ООН.

Як наголошується в доповіді незалежної міжнародної комісії ООН із розслідування подій у Сирії, в результаті «невибіркових бомбардувань» із боку проурядових сил до укладення перемир’я в березні загинули сотні людей, а близько мільйона жителів Сирії були змушені залишити свої будинки. Доповідь, що охоплює період із листопада 2019-го до червня 2020 року, ґрунтується на даних про польоти і свідченнях очевидців, зазначає Радіо Свобода.

Комісія також покладає відповідальність за обстріл мирних районів на північному заході Сирії на джихадистське угруповання «Хайат Тахрір аш-Шам». Експерти ООН вважають, що ці удари були завдані «без очевидної законної військової мети». У доповіді повідомляється, що учасники угруповання «Хайат Тахрір аш-Шам» катували і вбивали ув’язнених.

За словами голови комісії Пауло Піньєйру, проурядові сили і формування, визнані ООН терористичними, грубо порушували закони війни і права сирійських цивільних осіб. У тексті описуються 52 напади на північному заході Сирії, 47 із яких, як стверджується, вчинив сирійський уряд за підтримки Росії.

На російську військову авіацію покладається відповідальність за удар 5 березня по птахофабриці поблизу міста Маарет-Місрін, де були розміщені вимушені переселенці, і за три удари 29 січня поруч із лікарнею в місті Аріха.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com