«Опора» назвала найбільш масове порушення під час виборів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Розголошення таємниці голосування було наймасовішим порушенням під час нинішніх виборів Президента.

Про це повідомила в ефірі Радіо Свобода координатор громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

"Найбільш масовими були розголошення таємниці голосування і фотографування виборчого бюлетеня. І одне, і інше є серйозним порушенням. Тому що фотографування виборчого бюлетеня можуть мати дві передумови – просто бажання оприлюднити результати голосування в соцмережах і також це може свідчити про продаж свого голосу. На щастя, покриття таких порушень – близько 4% виборчих дільниць у цілому. І результат насправді є на 1-1,5% вище, ніж ми фіксували в 2014 році", – сказала Айвазовська.

Водночас, координатор ОПОРИ звернула увагу на процедурні порушення, зокрема некоректне проведення ранкових засідань виборчих комісій.

"Були факти порушень, які стосувалися процедурних моментів, але що цікаво – їх відсоток був меншим, ніж у 2014 році, це вже певний прогресивний результат", – зазначила Айвазовська.

За її словами, явка на цих виборах була на 3% вищою, ніж на попередніх, що відбулись у 2014 році. При цьому, виборчий процес Айвазовська назвала "агресивним" і "активним".

"Ми розуміємо, що є взаємоконтроль, бо ці вибори є дійсно конкурентні, коли окремі учасники процесу не імітують конкуренцію, а здійснюють її", – наголосила вона.

Згідно зі звітом ОПОРИ, опублікованим на сайті, з 16 до 20 год. 31 березня на 1,2% дільниць зафіксовано випадки фотографування бюлетенів виборцями.


 

В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com