Опозиція висунула ультиматум щодо провладного Закону про призначення членів Партії регіонів на посади нардепів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Представники опозиції в Тимчасовій спеціальній комісії з роботи над законопроектом про вибори народних депутатів вважають, що вони не допустили проштовхування в якості базового для обговорення законопроекту документа від Партії регіонів.

Про це заявив у четвер на брифінгу в парламенті голова Тимчасової спеціальної комісії з роботи над законопроектом про вибори, член «Фронту Змін» Руслан Князевич, повідомляє прес-служба «Фронту Змін».

Князевич нагадав нагадав, що створення ТСК було перемогою опозиційних фракцій, які наполягали на неможливості розгляду в сесійній залі законопроекту про вибори без узгодження з опозицією: «В результаті публічних кроків і політичного тиску опозиції більшість погодилася на створення ТСК, до роботи якої було відправлено всі законопроекти про вибори».

«Проте сьогодні представники депутатської більшості вжили спробу зробити базовим законопроект за авторства депутатів Олександра Єфремова та групи народних депутатів. Це той законопроект, проти якого радикально виступала опозиція з самого початку його внесення. Цей законопроект є законом про призначення членів Партії регіонів на посади народних депутатів. Нічого спільного з волевиявленням громадян він не має», - підкреслив Руслан Князевич.

У відповідь представники опозиції в ТСК озвучили директиви, які були узгоджені опозицією, про те, що в разі взяття за основу проекту ПР опозиція покидає засідання комісії, адже вважає за недоцільне брати участь в цьому абсурді.

Опозиція заявила, що готова до політичного діалогу довкола законопроекту, який отримав висновок Венеціанської комісії. Втім до цього законопроекту є кілька вимог.
Перша з них стосується зміни виборчої системи. Опозиція може погодитися на змішану систему виборів за умови зміни пропорції кожної з її частин: «А саме, ми пропонуємо 300 народних депутатів обирати за пропорційною виборчою системою, а 150 – за мажоритарною».

Опозиція вимагає забезпечити участь у виборах блоків політичних партій, зберегти однаковий виборчий бар’єр для партій і блоків, а також знизити прохідний бар’єр. «Готові починати дискусію щодо зниження з 1%», - додав Руслан Князевич.
Вимоги опозиція також стосується забезпечення демократичності виборчого процесу.

Зокрема, щодо формування закордонних виборчих дільниць, права кандидатів-мажоритарників подавати кандидатури до виборчих комісій, висування кандидатів, права виправляти помилки й неточностей при реєстрації кандидата, виключного права ЦВК реєструвати кандидатів у депутати в одномандатних округах для забезпечення однакових строків реєстрації кандидатів-мажоритарників та списків.
Вимоги також стосуються ступенів захисту виборчих бюлетенів і забезпечення фінансування з державного бюджету передвиборної агітації кандидатів в державних та комунальних ЗМІ.

Вимоги стосуються і врегулювання голосування поза межами виборчих дільниць. Так, опозиція вимагає, щоб рішення ДВК щодо голосування поза її межами приймалося на основі заяви виборця та довідки медичної установи про стан здоров’я виборця.
Опозиція вимагає також допустити судове оскарження і визнання голосування недійсним в одномандатному окрузі. А також встановити, що загальний строк оскарження дій чи бездіяльності становить 5 днів.

За підсумками роботи комісії в четвер прийнято рішення, що до 14.00 понеділка, 14 листопада, представники більшості мають розглянути вимоги опозиції, донести їх до відома свого керівництва і дати чіткі відповіді щодо врахування цих пропозицій.

В свою чергу представники провладної більшості сприйняли такі дії опозиціонерів як свідому спробу зірвати роботу комісії. Відповідні реакції відображені в повідомленнях прес-служб народних депутатів партії Регіонів і розміщені на сайті партії.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади
10:01
Міністра Сольського викрили на заволодінні державною землею

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]