Особливий статус Донбасу продовжено до кінця 2019 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада продовжила до 31 грудня 2019 року дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

За це рішення у четвер проголосували 245 депутатів, переважно з фракцій БПП, "Народного фронту" та "Опозиційного блоку". Минулого року Рада визнала ці районі територіями, окупованими Російською Федерацією.

Дія закону про особливий порядок самоврядування закінчується 10 жовтня, але за чотири роки, з часу ухвалення у вересні 2014 року, його норми фактично не запрацювали.

Закон про "особливе самоврядування" є одним з аргументів України щодо виконання недіючих наразі Мінських угод Але на них зав'язані санкції щодо Росії, про що нещодавно згадав спецпредставник США Курт Волкер.

Закон про особливий порядок самоврядування від 2014 року передбачав швидке проведення місцевих виборів в окремих районах Донбасу і поступове повернення цих територій під контроль Києва. Але ці вибори провести не вдалось.

У 2015 році до закону додали окрему статтю 10, згідно з якою вибори в окремих районах Донбасу можуть відбутись тільки після виведення звідти усіх незаконних формувань, техніки та бойовиків. Також там передбачили низку умов з міжнародного контролю за цими виборами, які мають відбутись за українськими законами.

У статті 10 закону чітко вказано, що всі його основні положення починають працювати тільки після проведення виборів за українським законодавством з дотриманням усіх міжнародних стандартів.

В теорії, якщо цю умову щодо місцевих виборів виконають, то обрані органи влади на Донбасі отримають розширені повноваження, зокрема і створювати народну міліцію.

Також у документі прописана амністія учасникам подій на Донбасі, які не вчинили тяжких злочинів. 

В свою чергу, представники фракцій "Батьківщини", "Самопомочі" та "Радикальної партії" не підтримали законопроект про продовження дії особливого статусу, аргументуючи тим, що у майбутньому це може мовляв легалізувати бойовиків "ДНР" та "ЛНР", а також дозволить бойовиками отримати амністію й офіційно потрапити в органи влади після повернення контролю Києва над цими територіями.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року в "ДНР" та "ЛНР" заплановані так звані вибори, попри те, що вони апріорі не будуть визнаними ні Україною, ні західним партнерами.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]