Oxfam твердить, що статки найбагатших у світі людей зросли за рік на 12%

|
Версия для печатиВерсия для печати

За минулий рік найбагатші люди планети розбагатіли в середньому на 12 відсотків. Натомість незаможні прошарки зазнали відповідних втрат.

Про це йдеться у доповіді міжнародного об'єднання організацій з боротьби з бідністю Oxfam, оприлюдненій в понеділок, 21 січня, в столиці Кенії Найробі, пише DW.COM.

За даними авторів доповіді, впродовж 2018 року активи багатіїв у цілому зросли на 12 відсотків - приблизно на 2,5 мільярда доларів США на день. На кінець року статки 26 найбагатших людей світу відповідали сукупному доходу половини населення планети, повідомили в керівництві Oxfam, на яке посилається агенція новин AFP. Загалом за останні десять років число мільярдерів у світі зросло майже вдвічі, зазначається в звіті.

Натомість найбідніша частина людства зазнала втрат обсягом 11 відсотків. Щодня найменш матеріально захищені втрачали в цілому 500 мільйонів доларів, наголошується в дослідженні. На думку авторів дослідження, поглибленню прірви між найбагатшими та найбіднішими сприяло насамперед несправедливе оподаткування.

Автори доповіді наголошують, що для подолання соціальної нерівності потрібно фінансувати безкоштовну освіту, сферу охорони здоров'я та соціальне страхування. Крім того, в Oxfam закинули урядам країн світу недостатню боротьбу з ухиленням від податків та несправедливу податкову політику, коли ставки податків для великих корпорацій знижуються, а натомість зростає навантаження на звичайних громадян у вигляді підвищення ставок акцизних зборів та мит.

Водночас доповідь Oxfam викликала й критику. Приміром, німецький економіст Андреас Пайхль (Andreas Peichl) заявив, що не зміг відстежити наведені дані про зубожіння біднішої частини населення світу. На його думку, висловлену в інтерв'ю німецькому виданню FAZ, розрахунки Oxfam "не відповідають макроекономічній реальності". Натомість, за його словами, значно вища ймовірність того, що світова економіка зростає, і рівень бідності в світі загалом істотно знижується. Водночас він зауважив, що у частині африканських країн немає достатнього прогресу, а в охоплених кризами країнах Близького Сходу спостерігається регрес. Утім, як наголосив Пайхль, він не поділяє тезу, що "у світі все стає гірше".

Економіст також зазначив, що ситуація може бути подана під певним кутом зору. "Існує ціла індустрія, котра заробляє доповідями про те, що все стає дедалі гірше", - сказав експерт.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]