Oxfam твердить, що статки найбагатших у світі людей зросли за рік на 12%

|
Версия для печатиВерсия для печати

За минулий рік найбагатші люди планети розбагатіли в середньому на 12 відсотків. Натомість незаможні прошарки зазнали відповідних втрат.

Про це йдеться у доповіді міжнародного об'єднання організацій з боротьби з бідністю Oxfam, оприлюдненій в понеділок, 21 січня, в столиці Кенії Найробі, пише DW.COM.

За даними авторів доповіді, впродовж 2018 року активи багатіїв у цілому зросли на 12 відсотків - приблизно на 2,5 мільярда доларів США на день. На кінець року статки 26 найбагатших людей світу відповідали сукупному доходу половини населення планети, повідомили в керівництві Oxfam, на яке посилається агенція новин AFP. Загалом за останні десять років число мільярдерів у світі зросло майже вдвічі, зазначається в звіті.

Натомість найбідніша частина людства зазнала втрат обсягом 11 відсотків. Щодня найменш матеріально захищені втрачали в цілому 500 мільйонів доларів, наголошується в дослідженні. На думку авторів дослідження, поглибленню прірви між найбагатшими та найбіднішими сприяло насамперед несправедливе оподаткування.

Автори доповіді наголошують, що для подолання соціальної нерівності потрібно фінансувати безкоштовну освіту, сферу охорони здоров'я та соціальне страхування. Крім того, в Oxfam закинули урядам країн світу недостатню боротьбу з ухиленням від податків та несправедливу податкову політику, коли ставки податків для великих корпорацій знижуються, а натомість зростає навантаження на звичайних громадян у вигляді підвищення ставок акцизних зборів та мит.

Водночас доповідь Oxfam викликала й критику. Приміром, німецький економіст Андреас Пайхль (Andreas Peichl) заявив, що не зміг відстежити наведені дані про зубожіння біднішої частини населення світу. На його думку, висловлену в інтерв'ю німецькому виданню FAZ, розрахунки Oxfam "не відповідають макроекономічній реальності". Натомість, за його словами, значно вища ймовірність того, що світова економіка зростає, і рівень бідності в світі загалом істотно знижується. Водночас він зауважив, що у частині африканських країн немає достатнього прогресу, а в охоплених кризами країнах Близького Сходу спостерігається регрес. Утім, як наголосив Пайхль, він не поділяє тезу, що "у світі все стає гірше".

Економіст також зазначив, що ситуація може бути подана під певним кутом зору. "Існує ціла індустрія, котра заробляє доповідями про те, що все стає дедалі гірше", - сказав експерт.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com