Підозрюваному у держзраді журналісту продовжили домашній арешт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Суд у справі підозрюваного у державній зраді журналіста Василя Муравицького, продовжив йому на 2 місяці домашній арешт, під яким він перебуває більше року.

Відповідну ухвалу прийняла колегія суддів Корольовського районного суду міста Житомира, повідомляє Укрінформ.

«Суд ухвалив продовжити обвинуваченому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із забороною цілодобово залишати місце свого проживання… Строк дії обов’язку щодо обвинуваченого визначити тривалістю 60 днів, тобто до 12 жовтня 2019 року включно», - йдеться в ухвалі.

Прокурор Вадим Левченко заявив клопотання про зміну Муравицькому запобіжного заходу із цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою. За його словами, досі існують ризики, що підсудний може переховуватися чи вчиняти аналогічні злочини шляхом написання публікацій на антиукраїнську тематику.

Натомість захисниця підозрюваного Світлана Новицька наполягала на обранні особистого зобов’язання або визначення розміру застави замість домашнього арешту.

На засіданні суд продовжив розгляд письмових доказів, які надавав прокурор, що свідчать про протиправну діяльність Муравицького.

Зокрема, Левченко зачитав протокол із листуванням, за його словами Муравицького з іншими особами, де обговорювалися теми публікацій, згадувалися різні українські політики, організація пресконференції та розміри гонорарів.

Крім того, прокурор надав диск зі скріншотами листування Муравицького у Facebook, Telegram, Skype, а також з електронної пошти. У текстах публікацій, які писав та редагував підозрюваний згадуються псевдоніми Бальцерович та Аблязімов, під якими він міг працювати у російських ЗМІ.

Новицька зауважила, що такі докази є очевидно недопустимими і це втручанням у приватне листування її підзахисного. Прокурор відповів, що на проведення відповідних дій є ухвала слідчого судді. Відтак, суд прийняв до розгляду надані стороною обвинувачення докази і надасть їм оцінку у процесі дослідження.

Як повідомлялося, Василя Муравицького, якого підозрюють у державній зраді, заарештували у серпні 2017 року. Журналіст із 2014 року активно публікував антиукраїнські матеріали та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ. За чинним законодавством Муравицькому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Спочатку підозрюваний перебував під вартою, а 27 червня 2018 року суд замінив йому запобіжний захід на домашній арешт.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади
10:01
Міністра Сольського викрили на заволодінні державною землею

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]