Підсумки “ходіння полків” в Києві: пародія, адмінпротоколи, без зіткнень

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Києві в четвер, 9 травня, з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася акція “Ніхто не забутий, ніщо не забуте”, яка є частиною мережі російської акції “Безсмертного полку”.

Обійшлося без суттєвих порушень громадського порядку – поліція розділила прибічників радянської ідеології та їх противників, пише Новинарня.

Правопорядок забезпечували близько двох тисяч поліцейських та військовослужбовців Нацгвардії.

“Перед початком акцій вибухотехніки та кінологи обстежили усі місця проведення наймасовіших заходів, а біля станції метро «Арсенальна» діє особливий пропускний режим: поліцейські проводять поверхневий огляд громадян, аби не допустити провокацій та порушень правопорядку. Звертаємося до учасників ходи із розумінням поставитися до превентивних заходів поліції – ми діємо в інтересах безпеки усіх мешканців та гостей столиці”, – заявив на початку демонстрації начальник поліції Києва Андрій Крищенко. 

Керівник ГУ НП попросив учасників акцій “не створювати конфліктних ситуацій та не провокувати поліцію та суспільство, використовуючи заборонену символіку”.

Як повідомляє “Громадське”, більшість учасників акції — люди старшого віку та літні. На акцію прибули народні депутати-русофіли  Мураєв, Шуфрич, Новинський, Юрій Бойко та інші.

“Фашизм не пройдёт! Бандера, вон из Киева! “Беркуту” слава!” — з такими гаслами колона рухалася до монументу Вічної Слави, про що повідомив у Facebook координатор організації “С14” Сергій Мазур, присутній на акції.

На брифінгу за підсумками акції голова ГУ НП Києва Вадим Крищенко констатував, що акції пройшли спокійно.

 Акція зібрала близько 2 тисяч учасників при заявленій кількості 5 тисяч.

За його словами, троє осіб були доправлені до відділення поліції для роз’яснень та складання на них адмінпротоколів через використання незаконної символіки.

“Фактично будь-яких великих правопорушень, провокацій не відбулося, але є у нас три людини, які були доставлені в районне управління… Одна була запрошена, двоє доставлені, два адміністративних протоколи за використання забороненої символіки було складено. В даний час все спокійно”, – сказав Крищенко.

За його словами, адмінпротоколи були складені на жінку похилого віку, яка прийшла на акцію з портретом Сталіна, а також на іншу жінку, яка прийшла з двома дітьми і взяла з собою георгіївські стрічки. Як зазначив Сергій Мазур, дівчата-підлітки з георгіївськими стрічками під час фотографування говорили: “Россия победила войну”. Адмінпротокол склали на їхню матір, розповів активіст “С14”.

Ще одну жінку затримали через пропаганду георгіївської стрічки перед початком ходи, нею виявилась матір загиблої екс-нардепки “Партії регіонів” Олена Бережна. Жінка намагалася пройти на периметр проведення маршу в футболці в кольорах георгіївської стрічки. Як відомо, законодавство України прирівнює її до символіки тоталітарних режимів. Публічна демонстрація таких знаків передбачає адміністративну відповідальність. Після перепалки і відмови припинити правопорушення Бережна була затримана поліцейськими.

Журналіст видання “РБК-Україна” Мілан Лєліч, який перебував на місці подій, стверджує, що це найспокійніше 9 травня, яке йому довелося бачити.

“Обстановка біля монументу Слави загалом мирна. Зо два десятки правих розгорнули плакат з Бандерою, Шухевичем та героями війни на Донбасі. Скандують гасла про Бандеру, співають знамениту пісню про Путіна, бессмертнополчанє у відповідь — “Бандера, вон из Киева!”, — написав журналіст на своїй сторінці у Facebook.

“Були окремі невеликі інциденти, через заборонену символіку і портрет Сталіна, але загалом все дуже мирно”, — зазначив Лєліч.

Паралельно на Софійській площі в центрі Києва проходила акція, організована “Радикальною партією Ляшка” з нагоди Дня перемоги. Як підрахував “Інтерфакс-Україна”, біля Софії зібралося близько 200 осіб. Багато учасників заходу прийшли з фотографіями українських бійців, які загинули на Донбасі через агресію РФ, тримали українські державні прапори.

Після невеликого мітингу біля пам’ятника Богдану Хмельницькому учасники акції провели ходу до стели загиблих в АТО/ООС на Михайлівському соборі та алеї Героїв Небесної Сотні.

Окрім вищезгаданих акцій, свій перфоманс провели представники об’єднання "Демократична сокира". Як повідомляє "Громадське",  учасники акції вигукували традиційні гасла "Слава Україні — героям слава", а також "Слава Таносу — смерть ворогам", "Месники з народом", "Валар моргуліс — Валар дахаріс", "Свободу Вінтерфелу", "Північ наступає" та інші відсилки до популярних фільмів і серіалів.

 

Вони тримали в руках зображення героїв фільмів Marvel, стилізовані під ветеранські фото.

"Я прийшла сюди висловити своє невдоволення тим, що в Україні проходить пропагандистська, російськоорієнтована акція "Безсмертний полк". Це до вшанування пам’яті героїв України, які померли за захист української землі під час Другої світової війни не має жодного стосунку. Ми сьогодні не маємо танцювати і святкувати, бо війна – це смерть", - зазначила одна з учасниць акції Ірина.

Як повідомляє "Укрінформ", правоохоронці стали кордоном між учасниками акції, організованої "Демократичною сокирою", та маршем "Безсмертного полку".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]