Підвищення обіцяних зарплат вчителям поки що не буде, — МОН

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поступове підвищення найнижчого посадового окладу освітянам до рівня чотирьох прожиткових мінімумів поки не діятиме, як це планувалося ще урядом Гройсмана у липні минулого року.

Про це інформує пресслужба Міністерства освіти і науки.

 

У відомстві зазначають, що призупинили дію постанови, яка передбачала поступове збільшення зарплат освітянам до 2023 року, оскільки у місцевих бюджетах наразі на це немає грошей. Відтак, відповідна урядова постанова не діятиме до кінця року.

 

У МОН переконують, що зацікавлені у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян.

 

В Міносвіти наголошують, що проблему потрібно негайно вирішити. Тому вже попросили уряд передбачити у держбюджеті на 2021 рік необхідні кошти.

 

«Оскільки при формуванні бюджету галузі розмір оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників має дуже важливе значення», — йдеться у повідомленні.

 

За попередніми розрахунками фахівців МОН, впровадження програми у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет — близько 39 млрд грн, місцеві бюджети — близько 11 млрд грн).

 

Зауважимо, що поступово підвищувати найнижчий посадовий оклад (до 2023 року) освітянам до рівня 4 прожиткових мінімумів уряд Володимира Гройсмана вирішив у липні 2019 року, за півтора місяці до приходу до влади уряду Гончарука.

 

Нова система оплати праці передбачала, що 2020 року оклад становитиме 2,5 прожиткових мінімумів, 2021-го буде на рівні 3 прожиткових мінімумів, 2022-го – 3,5, а з січня 2023 року – 4 прожиткових мінімуми. При цьому розмір виплат для кожної наступної категорії педпрацівників зростатиме на 10%, порівнюючи з попередньою.

 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]