Падіння ВВП України в другому кварталі досягло 11%, росте "діра" в бюджеті Пенсійного фонду

|
Версия для печатиВерсия для печати

За оцінкою Міністерства економіки, валовий внутрішній продукт (ВВП) України в першому півріччі 2020-го скоротився на 6,5% щодо аналогічного періоду минулого року.

У другому кварталі падіння склало 11%. Очікувалося, що падіння складе 14%, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на міністерство.

"Помісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить про те, що економіка пройшла пік та подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів усередині країни та за її межами", - йдеться у звіті.

У Міністерстві економіки зазначили, що на фоні пом'якшення карантину економіка починає відновлюватися.

Нагадаємо, наприкінці липня повідомлялося, шо Україна рухається за консенсусним макрофінансовим прогнозом, який раніше розробило Міністерство економіки. Згідно з цим прогнозом, у 2020 ВВП України зменшиться на 4,8%. З 2021-го уряд закладає зростання ВВП на 4,6% у наступні роки.

Раніше у МВФ погіршили прогноз зниження ВВП України через кризу, викликану пандемією коронавірусу. Спочатку очікувалося, що цей показник складе 7,7%, потім спрогнозували падіння на 8,2%. 

У першому кварталі ВВП України знизився на 1,5%. Державний бюджет був розроблений на основі макроекономічного прогнозу, який передбачав зростання реального ВВП на 3,7%.

Обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед Єдиним казначейським рахунком сягнув вже 13 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки.

За даними казначейства у липні 2020 року Пенсійному фонду була надана рекордний розмір позик на сумму 17,8 млрд грн.  При цьому, протягом місяця Пенсійний фонд погасив позик на 16,1 млрд грн. Позики з ЄКР - спосіб перекриття розриву ліквідності Пенсійного фонду. Іншими словами - діри у надходженнях, які доводиться перекривати за рахунок позичок Державного казначейства.

З початку року Пенсійний фонд вже отримав позик на суму 85,2 млрд грн, із яких погасив лише 72,2 млрд грн. Таким чином, обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед ЄКР сягнув вже 13 млрд грн. І цей обсяг постійно зростає.

Так, станом на початок червня залишок непогашених позик складав 9,2 млрд грн, на початок липня - 11,38 млрд грн. Обсяг непогашеної заборгованості зростає із березня. Одна з можливих причин - запровадження  карантину, і пов’язаний із цим дозвіл в окремих випадках не платити/ платити із затримкою ЄСВ, а відтак - зменшення відрахувань до Пенсійного фонду. 

 
KSE

За нормального функціонування державних установ позички на покриття касових розривів мають бути відсутні. 

Відповідно до звіту, який оприлюднений на його сайті, доходи від ЄСВ за 6 місяців 2020 року виконані на рівні 44% від річного плану надходжень від ЄСВ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]