Падіння ВВП України в другому кварталі досягло 11%, росте "діра" в бюджеті Пенсійного фонду

|
Версия для печатиВерсия для печати

За оцінкою Міністерства економіки, валовий внутрішній продукт (ВВП) України в першому півріччі 2020-го скоротився на 6,5% щодо аналогічного періоду минулого року.

У другому кварталі падіння склало 11%. Очікувалося, що падіння складе 14%, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на міністерство.

"Помісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить про те, що економіка пройшла пік та подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів усередині країни та за її межами", - йдеться у звіті.

У Міністерстві економіки зазначили, що на фоні пом'якшення карантину економіка починає відновлюватися.

Нагадаємо, наприкінці липня повідомлялося, шо Україна рухається за консенсусним макрофінансовим прогнозом, який раніше розробило Міністерство економіки. Згідно з цим прогнозом, у 2020 ВВП України зменшиться на 4,8%. З 2021-го уряд закладає зростання ВВП на 4,6% у наступні роки.

Раніше у МВФ погіршили прогноз зниження ВВП України через кризу, викликану пандемією коронавірусу. Спочатку очікувалося, що цей показник складе 7,7%, потім спрогнозували падіння на 8,2%. 

У першому кварталі ВВП України знизився на 1,5%. Державний бюджет був розроблений на основі макроекономічного прогнозу, який передбачав зростання реального ВВП на 3,7%.

Обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед Єдиним казначейським рахунком сягнув вже 13 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки.

За даними казначейства у липні 2020 року Пенсійному фонду була надана рекордний розмір позик на сумму 17,8 млрд грн.  При цьому, протягом місяця Пенсійний фонд погасив позик на 16,1 млрд грн. Позики з ЄКР - спосіб перекриття розриву ліквідності Пенсійного фонду. Іншими словами - діри у надходженнях, які доводиться перекривати за рахунок позичок Державного казначейства.

З початку року Пенсійний фонд вже отримав позик на суму 85,2 млрд грн, із яких погасив лише 72,2 млрд грн. Таким чином, обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед ЄКР сягнув вже 13 млрд грн. І цей обсяг постійно зростає.

Так, станом на початок червня залишок непогашених позик складав 9,2 млрд грн, на початок липня - 11,38 млрд грн. Обсяг непогашеної заборгованості зростає із березня. Одна з можливих причин - запровадження  карантину, і пов’язаний із цим дозвіл в окремих випадках не платити/ платити із затримкою ЄСВ, а відтак - зменшення відрахувань до Пенсійного фонду. 

 
KSE

За нормального функціонування державних установ позички на покриття касових розривів мають бути відсутні. 

Відповідно до звіту, який оприлюднений на його сайті, доходи від ЄСВ за 6 місяців 2020 року виконані на рівні 44% від річного плану надходжень від ЄСВ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com