Пандемія прискорила цифровізацію бізнесу - дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Пандемія прискорила цифровізацію бізнес-процесів для 39% респондентів із 74 опитаних менеджерів компаній у різних галузях економіки, 42% мають намір скорочувати офісні площі, свідчить звіт "Погляд керівників бізнесу в Україні 2020. Спецвипуск: COVID-19", оприлюднений компанією "KPMG в Україні".

"Керівники усвідомлюють, що посилення диджиталізації - один із головних факторів розвитку організації. Компаніям доводиться переосмислювати, чого хочуть клієнти і як їм це реалізувати", - йдеться у звіті в п'ятницю, повідомляє  Інтерфакс-Україна.

Проте дефіцит капіталу та відсутність узгодженого погляду на ключові технологічні тренди - найбільші виклики в прискоренні цифрової трансформації, зазначають автори звіту.

При цьому найуспішнішим виявилося переведення в "цифру" операційної діяльності (39% респондентів) і створення нових цифрових бізнес-моделей і потоків доходів (36%), свідчить опитування, проведене з 15 липня до 31 серпня цього року.

Водночас 30% вказали на те, що прогрес у цифровізації не просто прискорився, а переніс компанію на роки вперед.

Відповідаючи на запитання про перешкоди для цифрових перетворень, 22% вказали на брак капіталу для прискорення прогресу (у світі 7%).

На думку керівників у світі, найбільший виклик полягає в тому, щоб зосередити зусилля й інвестиції у сферах, які стануть перспективними в майбутньому, водночас уникаючи сфер, які можуть виявитися лише короткостроковою реакцією на пандемію.

Тому найбільшим викликом у процесі прискорення цифрової трансформації 33% керівників компаній у світі визнали "брак розуміння майбутніх операційних процесів". Компаніям треба зрозуміти, чи свідчать пов'язані з COVID-19 зміни (наприклад, поведінка споживачів) про появу постійної тенденції чи це просто тимчасовий ефект пандемії.

В Україні "брак розуміння майбутніх операційних процесів" визнали основним викликом 14% керівників, зазначили автори звіту.

Згідно з матеріалами, багато респондентів назвали головною загрозою для бізнесу у 2020 році регуляторний тиск, тоді як минулого року першочерговим керівники вважали ризик нестачі кадрів.

"Цей ризик надалі залишається на їхньому радарі, але змістився на четверту позицію", - додали автори звіту.

При цьому згідно з опитуванням, 73% респондентів у світі та 39% в Україні переконані, що віддалена робота розширила їхній доступ до кадрового резерву.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]