Пандемія прискорила цифровізацію бізнесу - дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Пандемія прискорила цифровізацію бізнес-процесів для 39% респондентів із 74 опитаних менеджерів компаній у різних галузях економіки, 42% мають намір скорочувати офісні площі, свідчить звіт "Погляд керівників бізнесу в Україні 2020. Спецвипуск: COVID-19", оприлюднений компанією "KPMG в Україні".

"Керівники усвідомлюють, що посилення диджиталізації - один із головних факторів розвитку організації. Компаніям доводиться переосмислювати, чого хочуть клієнти і як їм це реалізувати", - йдеться у звіті в п'ятницю, повідомляє  Інтерфакс-Україна.

Проте дефіцит капіталу та відсутність узгодженого погляду на ключові технологічні тренди - найбільші виклики в прискоренні цифрової трансформації, зазначають автори звіту.

При цьому найуспішнішим виявилося переведення в "цифру" операційної діяльності (39% респондентів) і створення нових цифрових бізнес-моделей і потоків доходів (36%), свідчить опитування, проведене з 15 липня до 31 серпня цього року.

Водночас 30% вказали на те, що прогрес у цифровізації не просто прискорився, а переніс компанію на роки вперед.

Відповідаючи на запитання про перешкоди для цифрових перетворень, 22% вказали на брак капіталу для прискорення прогресу (у світі 7%).

На думку керівників у світі, найбільший виклик полягає в тому, щоб зосередити зусилля й інвестиції у сферах, які стануть перспективними в майбутньому, водночас уникаючи сфер, які можуть виявитися лише короткостроковою реакцією на пандемію.

Тому найбільшим викликом у процесі прискорення цифрової трансформації 33% керівників компаній у світі визнали "брак розуміння майбутніх операційних процесів". Компаніям треба зрозуміти, чи свідчать пов'язані з COVID-19 зміни (наприклад, поведінка споживачів) про появу постійної тенденції чи це просто тимчасовий ефект пандемії.

В Україні "брак розуміння майбутніх операційних процесів" визнали основним викликом 14% керівників, зазначили автори звіту.

Згідно з матеріалами, багато респондентів назвали головною загрозою для бізнесу у 2020 році регуляторний тиск, тоді як минулого року першочерговим керівники вважали ризик нестачі кадрів.

"Цей ризик надалі залишається на їхньому радарі, але змістився на четверту позицію", - додали автори звіту.

При цьому згідно з опитуванням, 73% респондентів у світі та 39% в Україні переконані, що віддалена робота розширила їхній доступ до кадрового резерву.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:00
В Україні протягом середи від 2° морозу до 9° тепла, дощі на північному сході (МАПА)
19:02
Археолог знайшов «будинок Ісуса Христа» (ФОТО)
18:11
Ексміністерка про роботу МОН: цілеспрямоване і системне шкідництво чи тотальний непрофесіоналізм
17:23
Sony и Canon розробляють технологію «голограм» для онлайн-трансляцій
16:52
Рівень компетенції СБУ: "керівники ХТЗ вимагали з працівників хабаря за поселення в заводські гуртожитки"
15:26
Держборг України зріс на 347 млрд грн за 3 квартали 2020 року - Рахункова палата
15:16
Хроніка ООС на 24 листопада: поранення зазнав один воїн, ЗСУ вогонь у відповідь не вдкивали
13:02
Виплата держборгу з'їла кожну восьму гривню бюджету-2020 - Рахункова палата
12:33
Українська освіта новій владі не потрібна: уряд ще на рік переніс ріст зарплат вчителів
11:24
Як знайти лікаря для укладення декларації, не виходячи з дому

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com