ПАРЄ закликала Росію повернути Польщі уламки літака Ту-154М

|
Версия для печатиВерсия для печати

Парламентська асамблея Ради Європи закликала Росію повернути Польщі уламки літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

В цій катастрофі загинуло 96 осіб, у тому числі президент Польщі Лєх Качинський. Представники парламентів Ради Європи на засіданні 12 жовтня в Страсбурзі ухвалили рапорт та резолюцію в цій справі, повідомляє Польське радіо.

Підготування рапорту тривало понад чотири роки. В цьому документі враховано оцінки експертів міжнародного права, які визнали, що згідно з чиказькою конвенцією, уламки Ту-154М необхідно повернути Польщі. Зазначено, що це має відбутися в тісній співпраці з польськими експертами, щоб уникнути руйнування потенційного доказового матеріалу. Депутати також закликали Росію проявити повагу до місця катастрофи.

У резолюції враховано одну поправку, якої польські парламентарії не підтримали – що повернення уламків літака повинна супроводжувати медіація між польською та російською сторонами.

Парламентська асамблея Ради Європи об’єднує парламентаріїв 47 країн, не лише тих, які належать до Європейського Союзу, – зокрема України, Грузії та Російської Федерації. Проте, 2014 року, після анексії Криму, російські депутати втратили право голосувати в справі рапортів та резолюцій і перестали приїжджати до Страсбурга.

За словами польських парламентаріїв, результат нинішнього голосування має велике моральне значення; Парламентська асамблея – це орган, який діє від 1949 року, тобто довше, ніж Європейський парламент. Проте, ПАРЄ не може призначати фінансових санкцій на країну, яка не виконає положень резолюції.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com