Паризька влада оголосила про закриття історичних пам’яток в зв’язку з протестами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Через протести, що можуть відбутися в суботу, 8 грудня, паризька влада оголосила про закриття місцевих історичних пам'яток та музеїв - зокрема Ейфелевої вежі і Лувру.

Правоохоронці закликають власників магазинів і ресторанів у центрі міста не працювати у найближчу суботу. Про плани зачинитися на 8 грудня також розповіли в керівництві близько 10 паризьких музеїв - зокрема в Луврі, передає ВВС. 

Масові протести "жовтих жилетів" тривають у Франції вже протягом кількох тижнів. Вони розпочалися через незгоду з введенням нових податків на пальне - цей крок влада пояснювала боротьбою із забрудненням повітря.

Поступово - по мірі того, як до акцій доєднувалося дедалі більше людей - вимоги розширювалися: протестувальники почали виказувати невдоволення економічною політикою президента Макрона загалом.

Днями французький уряд оголосив про те, що прибере підвищення податку на пальне з бюджету на наступний рік. Проте, судячи з усього, навіть попри крок назустріч протестувальникам з боку влади, акції не припиняться.

Жертвами протестів, які відзначилися високим рівнем насильства та вандалізму, вже стали чотири людини.

У міністерстві внутрішніх справ кажуть, що готуються до спалаху насильства у найближчу суботу - правоохоронці, зокрема, очікують, що участь в протестах братимуть участь представники правих і лівих радикальних угруповань.

"Ми маємо справу з людьми, які хочуть не протестувати, а влаштувати безлад. І ми хочемо мати можливість не дати їм повну свободу дій", - каже Едуар Філіп.

Раніше голова уряду вже говорив про те, що влада готова йти на певні додаткові поступки протестувальникам.

Після того, як минулого тижня протестувальники пошкодили Тріумфальну арку, влада планує суттєво посилити охорону історичних пам'яток.

Під час виборів на посаду президента Макрона виступив із пакетом економічних реформ, які мали покращити життя французів, зокрема знизити рівень безробіття та активізувати економіку.

Але багато людей відчувають, що цього так і не відбулося. Наприклад, аналіз бюджету 2018-2019 років, проведений інститутом державної політики Франції, показав, що, згідно з планами, доходи найбіднішої частки населення значною мірою знизяться або залишаться незмінними.

Середній клас відчує невелике покращення, але найбільші прибутки отримають ті, хто вже і так був заможним. Найгіршим, за прогнозами, буде фінансове становище пенсіонерів.Влада міста побоюється можливих безладів з боку протестувальників. Прем'єр-міністр Едуар Філіп вже заявив, що на вулицях Франції працюватимуть близько 89 тисяч поліцейських, з них близько восьми тисяч - у столиці.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com