Парламентські вибори “зробило” телебачення, а не Facebook та Instagram

|
Версия для печатиВерсия для печати

Телебачення було основним джерелом отримання інформації під час виборчої кампанії для переважної більшості українців, крім молоді

Такі дані соціологічного опитування оприлюднила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Доводилося чути під час виборчої кампанії, що от, все, телебачення закінчилося, розпочалася ера соціальних мереж і взагалі не просто соціальних мереж, а Instagram, що Instagram "зробив" вибори. Це не так. Телебачення як було основним інформаційним джерелом, так і є для 70% виборців", - сказала Бекешкіна.

Водночас, за її словами, чим старшим є виборець, тим більше значення для нього має телебачення. Згідно з результатами опитування у віковій групі 45-60 років ТБ було основним інформджерелом для 82% виборців, у групі 30-44 років - для 62% респондентів, у віковій групі 18-29 років - для 52% (у цій групі сайти слугували основним джерелом інформації для 60% виборців, соціальні мережі - для 46%).

Соціологи зауважили, що серед партій-переможниць на дострокових виборах до Верховної Ради найактивніше користуються соцмережами виборці "Слуги народу", "Голосу", "Європейської солідарності", значно менше - "Батьківщини" та "Опозиційної платформи - За життя".

За даними опитування, виборці довіряли різним телеканалам. Зокрема, виборці "Слуги народу" найбільшу довіру мали до каналу "1+1" (53%), далі йдуть "Інтер" (34%), "Україна" (25%), ще 20% не довіряли жодному з телеканалів.

Натомість, виборці партії "Опозиційна платформа - За життя" найбільше довіряли каналу "112 Україна" (48%), "Інтеру" (46%), NewsOne (35%); виборці "Батьківщини" - телеканалам "1+1" (44%), "Інтер"(39%), "112 Україна" (27%), "Україна" (27%); виборці "Європейської солідарності" - "1+1" (34%), "5 каналу" (32%), "Прямому" (29%).

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 до 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 104 населених пунктах в усіх областях, крім анексованого Криму. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Усього було опитано 2040 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]